Cestování přináší mnohem více štěstí, než jakákoliv jiná věc. Proč tomu tak je?

Cestování přináší mnohem více štěstí, než jakákoliv jiná věc. Proč tomu tak je? Zdroj: shutterstock.com

Mnoho lidí se domnívá, že tu největší dávku štěstí jim přinesou nákupy, během kterých si udělají radost nějakou novou věcí. Pravdou ovšem je, že mnohem většího pocitu štěstí dosáhnete, pokud nákupy vyměníte za výlet. Zdá se vám to divné? Vysvětlíme vám, proč tomu tak je.

Pravděpodobně i vy jste se s tím setkali. Plni nadšení jste přišli z nákupů, při kterých jste si koupili třeba nové boty, dekoraci do bytu nebo třeba dokonce i nové auto. Cítili jste se naplněni euforií a prožívali pocit štěstí. Postupem času však tento pocit začal slábnout, na původně novou věc jste si zvykli a stala se rutinní součástí vašeho života. Abychom navíc znovu cítili ten skvělý pocit štěstí, je třeba se vypravit na další nákupy a znovu si pořídit něco nového. A tak stále dokola a dokola.

Zdroj: shutterstock.com

Vědci z Cornellovy univerzity hledali způsob, jak z tohoto začarovaného kruhu ven. A našli odpověď! Klíčem k dlouhodobému štěstí je právě cestování. Během zkoumání zjistili, že pokud cestujeme, vznikají v nás stejné emoce jako během nakupování. Rozdíl však spočívá v tom, že vzpomínky na minulé cesty v nás dokážou probudit pocity štěstí po daleko delší dobu a mnohdy na celý život.

Zdroj: shutterstock.com

Pokud tedy budete cestovat, navštěvovat nejrůznější akce, sportovat i učit se novým dovednostem, vypěstujete mnohé zdroje štěstí, které vás nakopnou nejen během méně radostných chvil v životě, ale zůstanou ve vašich vzpomínkách jako šťastné až po zbytek života.

A co si myslíte vy? Je i pro vás cestování zdrojem štěstí? Napište nám do komentářů.

Publikováno: 16. 5. 2017 11:53 Nahlásit obsah