Adrenalinové potápění s bílými "lidožravými" žraloky!

Adrenalinové potápění s bílými "lidožravými" žraloky! Zdroj: shutterstock.com

Myslíte si, že v kleci jste v bezpečí před tímto smrtícím predátorem? Že se nemusíte bát o svůj život, protože jste v rukou odborníků, kteří tuto atrakci provozují? Něco o tom ví Matthew Karsten, cestovatel, který se se žraloky setkal tváří v tvář a líčí svůj nezapomenutelný příběh. Prozradí, jaké to je, když se na vás řítí 7 metrový žralok.

Matthew je cestovatel, fotograf a dobrodruh, který miluje adrenalin, a tak navštěvuje místa, u kterých nejen jemu tuhne krev v žilách. Jedním takovým nezapomenutelným zážitkem je potápění se žraloky v Shark Alley v Jižní Africe, díky kterému si splnil svůj dávný sen. 

"Klec se ponořila do vody jen z půlky, takže nebylo třeba šnorchlů, ale vystačili jste si jen s maskami. Následovalo nalákání žraloků na kořist a čekání, až se objeví. Jakmile se objevili, všem přejel mráz po zádech. Je to pocit, u kterého se vám postaví chlupy na rukou jen, když si na to vzpomenete." 

Zdroj: www.expertvagabond.com

Žralok lapil kořist, která mu byla schválně podstrčena a poté zahlédl klec, ve které se s velkým napětím schovávali odvážlivci a čekali, co se bude dít dál. Jeho velikost byla zastrašující, ještě když si to namířil přímo ke kleci a neplánoval uhnout. Už z dálky bylo možné dívat se mu do jeho temných očích a číst myšlenky, co má asi tak v plánu. Vypadalo to, jako by měl ještě hlad a že si chtěl z potápěčů udělat večeři. 

Zdroj: www.expertvagabond.com

Tato zkušenost byla ale velmi poučná. Při sledování, jak žraloci bílí útočí na svou kořist, bylo patrné, že zavrací oči dozadu, aby byly případně chráněny. Jsou to tedy opravdu chytří tvorové a nikdy neútočí bezmyšlenkovitě. Svůj cíl nejprve zaměří, snaží se jej prokouknout a poté útočí. To, že zavrací oči, je tedy důsledkem toho, že nevidí, a proto okusují předměty, které nejsou k jídlu, například železnou klec. 

Zdroj: www.expertvagabond.com

Připravili jsme pro vás i video, které Matthew, přezdívaný Expert Vagabond, natočil během svého žraločího setkání.

Tak co, šli byste do toho taky a zaplavali si se žraloky? 

Autor:
Publikováno: 14. 7. 2017 13:43 Nahlásit obsah