9 zajímavých věcí, které se s vaším tělem začnou během letu dít!

9 zajímavých věcí, které se s vaším tělem začnou během letu dít! Zdroj: mirror.co.uk

Léto je dokonalým obdobím k tomu vyrazit někam na dovolenou a nejlépe samozřejmě k moři. A právě proto se mnoho z nás ocitne na palubě letadla. Ovšem i tento způsob cestování s sebou nese jistá úskalí a nepříjemnosti. A které to jsou? To se dočtete v následujícím článku!

Opuchnou vám nohy

Když sedíte v letadle, nemáte možnost se volně pohybovat a někdy musíte dokonce i dlouhé hodiny sedět na jednom místě. A právě nedostatek pohybu vede ke snížení průtoku krve v nohách, což následně způsobuje nepříjemné otoky. Zabránit tomu můžete jedině tak, že si čas od času protáhnete nohy anebo se, když to půjde, trochu projdete, například na toaletu.

Vaše chutě se změní

Vědci zjistili, že oblasti mozku, které jsou zodpovědné za naše chutě, pracují v době letu trošku jinak než na pevnině. Dokonce i ti, kteří se neobejdou bez sladkého, mohou pocítit v letadle zvláštní touhu po rajčatovém džusu.

Objeví se nepříjemný zápach z úst

Dehydratace způsobuje, že naše tělo produkuje méně slin, což vede k akutnímu růstu bakterií a následně tedy i k nepříjemnému zápachu z úst. Vyhnout se tomu můžete tím, že si před odletem dáte nějaké zdravé jídlo anebo během letu budete žvýkat žvýkačku, což mimo jiné také pomáhá proti zalehlým uším.

Může se vám zhoršit pleť

A i s tímto dehydratace souvisí. Suchý vzduch na palubě letadla oslabuje ochranné vlastnosti pokožky, což může vést k jejímu zhoršení, například v podobě akné. Raději si tedy obličej před odletem natřete hydratačním krémem.

Zdroj: haberturk.tv

Začne vás bolet hlava

Během letu vás mohou potkat závratě, nevolnost anebo dokonce i zvracení. To, že se právě nacházíme v letadle, není pro naše tělo optimální a tělo může být tím vším vystresované. Pokud víte, že na létání reaguje takto, rezervujte si raději sedadla blízko křídel, což pomůže zmírnit tyto příznaky.

Zalehnou vám uši

Změna tlaku na palubě letadla často způsobuje, že cestujícím zalehnout uši. Pokud to necháte jen tak, vzduch bude tlačit uvnitř, což následně může dočasně poškodit váš sluch a nepříjemně bolet. Žvýkejte tedy žvýkačku anebo si vezměte bonbón.

Můžou vás bolest zuby

Mnoho cestujících si během letu stěžovalo, že je bolí zuby. Důvodem toho všeho je opět změna tlaku. Vzduch se totiž dostane do malých otvorů mezi zuby a tlačí na ně zevnitř.

Konzumujete nebezpečné bakterie

Navzdory všem snahám, aby zůstala voda na palubě letadla čistá, většina tekutin stále obsahuje škodlivé střevní bakterie. Abyste se tedy vyhnuli infekci, pijte pouze balenou vodu a nedovolte, aby se vaše jídlo dotklo stolku.

Budete mnohem více nervózní

Dokonce i ti, kteří z létání nemají strach, se mohou na chvíli cítit nervózně a někteří dokonce až rozzlobeně. Důvod je jednoduchý – naši bezpečnost nemáme vůbec pod kontrolou a to nás jednoduše řečeno zneklidňuje.

Autor:
Publikováno: 30. 6. 2017 13:21 Nahlásit obsah