7 nejšpinavějších prostor v letadle

7 nejšpinavějších prostor v letadle Zdroj: shutterstock.com

Na první pohled neviditelné bakterie se usazují na veškerém povrchu a my o tom nemusíme ani vědět. Kolik se jich asi vyskytuje v letadlech, MHD, vlacích či taxících? V těchto dopravních prostředcích se vystřídají tisíce lidí denně z různých částí světa. Není tedy divu, kolik špíny se pod mikroskopem najde. Přesvědčte se sami a budete zírat!

Ať už jsou to obchodní centra, vlaková nádraží nebo třeba paluba letadla, nevěřili byste, kolik špíny se kolem vás nachází. Rozebrali jsme tedy letadlo a podrobně prozkoumali každičkou jeho část. Kde se asi skrývá nejvíce nečistot? Zaručujeme vám, že po přečtení tohoto článku si půjdete umýt ruce a už nevyjdete ven bez antibakteriálního gelu v batohu. 

1) Jídelní stolky

Až si příště odložíte jablko na odkládací stoleček před sebou, představte si děti, hrající si na písku nebo hřišti, osahávající všechny lopatky, formičky a prolézačky a doufejte, že mají rodiče, které je mají stále na očích a nabádají je k neustálému mytí rukou. Ne, to je jen sen, tak to určitě není. Příště si na to vzpomeňte včas a raději si nic neodkládejte.  

Zdroj: shutterstock.com

2) Splachovací tlačítko toalety

Zaráží vás, že číslo jedna netvoří samotné toalety, ale odkládací stůl? Je to však pouze tím, že toalety se dezinfikují několikrát denně. A jaké je tedy nejvíce znečištěné místo wc? Je to splachovací tlačítko, neboť ho lidé mačkají ještě před mytím rukou. 

Zdroj: shutterstock.com

3) Bezpečnostní pásy

Tkanina, ze které jsou pásy vyrobeny na sebe váže nespočet nečistot, které se v ní dokonale ukládají, stejně tak, jako se špína drží na oblečení. Pásy se navíc málokdy čistí, budeme-li upřímní, nečistí se vůbec a mění se, až když je to opravdu potřeba. Špinavýma rukama na ně sahá několik cestujících denně, obsahují také zbytky kůže, make-upu, ale také drobků z jídla. 

Zdroj: shutterstock.com

4) Kapsa u zadního sedadla

Odkládací místo na časopisy, láhev s vodou, ale také jídla a ubrousků zašpiněných od všeho možného. Až si zase budete chtít něco odložit, zaručeně si to rozmyslíte. Proč by asi úklidová služba používala rukavice, když chce něco vytáhnout? Tolik nadrobeného jídla a zbytků nikde jinde nenajdete! 

Zdroj: shutterstock.com

5) Okna

Pokud sedíte u okna, určitě se rádi opíráte hlavou, když padáte únavou. Tato mnohdy pohodlná poloha s sebou ale nese určitá rizika. Uvědomili jste si někdy, kolik lidí před vámi tak asi zaspalo, až si muselo utírat sliny? Kolik lupů z vlasů a zbytků kůže je tam nalepeno? Teď už budete raději volit sedadla v uličce! 

Zdroj: shutterstock.com


6) Polštáře a deky

Věděli jste, že se můžete nakazit už jen při doteku? Deky a polštáře a další pevné materiály dokážou udržet bakterie a viry, takže chřipku nebo vši získáte opravdu snadno. Pokud vám tedy přinesou deku, která není zabalena v ochranné fólii, dejte ruce pryč a raději neriskujte, že nebyla vůbec prána nebo že se válela po zemi. Podlaha je totiž posledním krokem, kam byste mohli své věci uložit, jak uvidíte níže. 

Zdroj: shutterstock.com

7) Podlaha

Co je na zemi, to se nesbírá. Určitě to rčení znáte. A  neříká se to jen tak nadarmo. Bláto z bot, žvýkačky, jídlo, rozlité pití, odpadky, použité kapesníky, to všechno najdete na zemi. Nemluvě o tom, když se někomu udělá špatně a nestihne si vytáhnout svůj pytlíček. Je to útočiště veškerých bakterií, takže žádné kliky a povalování osobních věcí! 

Zdroj: shutterstock.com

Autor:
Publikováno: 4. 7. 2017 09:23 Nahlásit obsah