7 nejdivnějších zákazů z celého světa

7 nejdivnějších zákazů z celého světa Zdroj: shutterstock.com

Pokud cestujeme do některé země jako turisti, jen málokdy se zvládneme obeznámit s veškerými zákony. Přitom bychom v mnoha případech byli patrně překvapení, jaké kuriózní zákazy se v různých zemích uplatňují. Podívejte se na ty nejdivnější z nich.

Zákaz cukroví na Štědrý den

Ve Velké Británii stále platí zákon, který zakazuje konzumaci biskupských chlebíčku a cukroví na Boží hod vánoční. Jedná se o pozůstatek zákazů z dob Cromwellovy vlády.

Zdroj: shutterstock.com

Na velryby nesahat!

I tento zákon pochází z Velké Británie. Všichni mořští savci v okruhu 3 kilometrů kolem království jsou majetkem královny a je zakázáno se jich dotýkat.

Nezákonná záchrana tonoucího

Jeden z čínských zákonů říká, že je zakázáno zachránit člověka, který se topí. Tento zákon vychází z východní filosofie, která tvrdí, že je nemorální zasahovat do osudu člověka.

Líbání zakázáno

Ve Francii platí zákon, který zakazuje líbání na železničních stanicích. Poprvé vešel v platnost v roce 1910 jako reakce na to, že kvůli líbajícím párům, které se od sebe nedokázaly odtrhnout, mívaly vlaky zpoždění.

Zdroj: shutterstock.com

Krmení holubů? Ani to nezkoušejte

Při návštěvě Benátek si dejte pozor na to, abyste nekrmili tamní holuby. Je to totiž zakázáno a za porušení můžete dostat pěkně mastnou pokutu. Toto opatření má zabránit tomu, aby holubi ničili architektonické památky.

Vajíčko s překvapením si v USA nedáte

Máte rádi Kinder Surprise – čokoládové vajíčko s hračkou uvnitř? V USA na tuto pochoutku nenarazíte – americký zákon totiž zakazuje, aby hračka byla umístěna v jídle, protože by ji dítě mohlo spolknout. Nyní to ale vypadá, že od roku 2018 si malí Američané na Kinder vajíčku smlsnou také. A samozřejmě, že je tato dobrůtka k sehnání i dnes, ovšem jen na černém trhu.

Nezapomněli jste na narozeniny manželky?

Na Samoe, ostrově v Polynésii, je nezákonné zapomenout na narozeniny manželky. Muž, který narozeniny své ženy opomene, musí zaplatit pokutu, kterou pak následně soud odevzdá jeho ženě. Chytrý zákon, že?

Zdroj: shutterstock.com

Publikováno: 18. 9. 2017 09:53 Nahlásit obsah