5 zajímavých míst, do kterých je vstup zakázán!

5 zajímavých míst, do kterých je vstup zakázán! Zdroj: brightside.me

Existuje mnoho fascinujících koutů na tomto světě, které většina z nás nebude mít nikdy možnost navštívit. Jenže každé z těchto míst má svůj důvod, proč tomu tak je a proč je nepřístupné. Ačkoliv tato místa nevyhnutelně přitahují intenzivní zájem ze strany turistů a dobrodruhů, jejích návštěva je opravdu téměř nemožná.

Proto jsme si pro vás připravili seznam pěti míst a navíc vám i poodhalíme jejich tajemství a podíváme se, co se tam ve skutečnosti skrývá.

Mount Weather Emergency Operations Center, Virginie

Zdroj: brightside.me Mount Weather je tajné útočiště pro americkou vládu. Operační středisko FEMA (Federal Emergency Management Agency) je ukryto pod horou a je schopné v případě katastrofy naši zemi řídit a také koordinovat v nouzových situacích. Některé ze středisek jsou postaveny nad zemí, avšak jsou neustále hlídány. Uvnitř tohoto centra se pracovníci řídí vlastními zákony a vstoupit sem mohou jen vysoce postavení úředníci.

Svalbard Global Seed Vault, Norsko

Zdroj: brightside.me Jedná se o skladovací zařízení, které se používá v době katastrofy. V horském úbočí na norském ostrově Západní Špicberk v hloubce 120 metrů byl vybudován tunel, v němž je udržována konstantní teplota -18°C. Vlhkost je zde omezena na minimum a mikroklima tunelu je řízeno automatizovaným systémem.

A právě zde se ukrývá naše poslední naděje o oživení světa, pokud by nastala jakákoliv nepředvídatelná katastrofická událost. Nachází se zde totiž kontejnery zemědělských semen ze všech světových zemí a právě to je důvod, proč je sem opravdu přísný zákaz vstupu, protože hrozí jejich poškození a tím pádem i ztráta naděje na přežití.

Rezervace Vale do Javari, Brazílie

Zdroj: brightside.me Domorodé kmeny obývají džungle Amazonky už po mnoho staletí a právě letecké fotografie také dokazují existenci kmenů, nijak nedotčených vnějším světem. V této rezervaci je kolem 14 kmenů, které patří mezi ně. Nemají žádné znalosti ani zkušenosti s okolním světem a jejich životní styl se neustále točí kolem zemědělství. Vědci dokonce objevili dalších osm vesnic, což vede k odhadům, že kombinovaná populace domorodých národů může čítat až 2000 osob. Pro bezpečnost těchto kmenů a zachování jejich přirozeného způsobu života orgány zakázaly vstupovat do oblasti amazonského deštného pralesu v šířce zhruba 77 000 kilometrů čtverečních.

Club 33, New Orleans

Zdroj: brightside.me Není to totiž obyčejný klub či restaurace, ale tajná společnost, do které mají cizinci vstup zakázán. V roce 1967 založil Walt Disney klub, ve kterém se scházeli všichni slavní investoři, významné osobnosti a také politici. Do tohoto klubu nikdy nedostanete pozvánku a také se nikdy nedovíte, kdo všechno v něm skutečně je. Pro přijetí do něj musíte zaplatit poplatek 10 000 dolarů a poté každý rok zaplatit přes 3 000 dolarů za členství.

Magický ostrov Es Vedrà, Španělsko

Zdroj: brightside.me Tento ostrov je jedním z Baleárských ostrovů u pobřeží Španělská a údajně má třetí nejvyšší stupeň geomagnetické síly na Zemi (první je Bermudský trojúhelník a druhý severní pól). Ostrov však nemá žádné kovové usazeniny, a pokud tento ostrov navštívíte, ručička na vašem kompase bude splašeně lítat a ukazovat na všechny světové strany. Tajemná Es Vedrà je zahalena do legendárních a opravdu hrůzostrašných příběhů. Španělská vláda tento ostrov prohlásila za přírodní rezervaci a je sem vstup zakázán. Podle všeho sem však Španělé čas od času příležitostně organizují nelegální výlety.

Autor:
Publikováno: 10. 6. 2017 11:26 Nahlásit obsah