39 manželek, 94 dětí. Jaké jsou nejpočetnější rodiny světa?

39 manželek, 94 dětí. Jaké jsou nejpočetnější rodiny světa? Zdroj: http://i.dailymail.co.uk

Dokonce i v naší zemi již máme jedny paterčata a existují velké rodiny třeba i se sedmi či osmi dětmi. Co takhle dvacet třicet dětí? Zdá se vám to moc? Existuje i rodina, která se pyšní více než devadesátkou dětí.

Největší rodina světa

Právě 94 dětí má se svými 39 manželkami Ziona Chava, otec a hlava nejpočetnější rodiny na světě. Chava žije v malé vesnici v Mizóramu, indickém státu poblíž Barmy, kde se svými manželkami, dětmi a 33 vnoučaty obývá dům se sto pokoji.

„Cítím se jako Bohem vyvolený. Dal mi tolik lidí, o které se musím starat. Považuji se za šťastného muže, když mám 39 manželek a největší rodinu na světě.“

Chavova rodina žije až vojenským řádem. Domácnost řídí jeho nejstarší manželka, která ostatním rozděluje úkoly, jako je úklid, praní a vaření. Nakrmit tolik krků totiž není jednoduché, jen na večeři všichni spořádají 30 kuřat, téměř 60 kilo brambor a 100 kilo rýže.

Zdroj: i.dailymail.co.uk

Matka s nejvíce dětmi

Největší počet porozených dětí patří manželce jistého Feodora Vasilijeva, která žila v Rusku v letech 1707 až 1782. 69 dětí přišlo na svět ve 27 porodech, kde bylo 16 párů dvojčat, sedmkrát trojčata a čtyřikrát čtyřčata. Dětství nepřežily jen dvě. Rodina je zaznamenána v Guinessově knize rekordů pro největší počet dětí jedné matky.

Zdroj: 4.bp.blogspot.com/

strana 1 / 3
Publikováno: 17. 5. 2017 15:12 Nahlásit obsah