Kategorie Zajímavosti

Článek
Největší pavouk světa objeven v Austrálii
Největší pavouk světa objeven v Austrálii Pokud trpíte arachnofobií, raději nejezděte za protinožci. Mohli byste tam potkat toho největšího pavouka současnosti. Austrálie je známá svými endemity, ale tento pavouk vám bezpochyby vyrazí dech.
Článek
Neuvěřitelné fotografie, které vypadají jako z Photoshopu, ale opak je pravdou
Neuvěřitelné fotografie, které vypadají jako z Photoshopu, ale opak je pravdou Určitě znáte ty chvíle, kdy strávíte desítky minut nad analýzou zajímavé fotografie na internetu a dumáte, jestli je pravá, anebo jde o výsledek Photoshopu. Naše galerie vás rozhodně překvapí, všechny vybrané fotografie jsou totiž skutečné.
Článek
Exkluzivní restaurace, kde můžete povečeřet vedle milionáře
Exkluzivní restaurace, kde můžete povečeřet vedle milionáře Ochutnávání místní kuchyně patří k cestování. Prohlédněte si 15 luxusních restaurací, které by chtěl na svých cestách navštívit každý cestovatel, kterému není líto utratit nekřesťanské peníze za něco extra. Ale pozor, rezervace je nutná s pořádným předstihem.
Článek
Muž se po čtyřiceti letech vrátil do Řecka, aby splnil svůj slib
Muž se po čtyřiceti letech vrátil do Řecka, aby splnil svůj slib Většina z nás míří do Řecka za mořem, oddychem a pohodou dovolené. Stephen Wise měl ale úplně jiný cíl. Přečtěte si jeho neuvěřitelný příběh o jednom čtyřicet let starém slibu.
Článek
Nejnovější přírůstky památek světového dědictví UNESCO
Nejnovější přírůstky památek světového dědictví UNESCO Ať se jedná o posvátné horské kláštery, bujné vulkanické skály či bývalá centra kontinentálního obchodu, tyto kulturní a přírodní památky byly pro svou mimořádnou hodnotu pro lidstvo uznány za hodny zapsání. A to rovnou na seznam památek světového dědictví UNESCO.
Článek
50 písniček pro cestu napříč 50 státy Ameriky - 2. část
50 písniček pro cestu napříč 50 státy Ameriky - 2. část Každý roadtrip si žádá správnou hudbu. A co může být lepší, než výběr písniček podle země, kde se zrovna nacházíte? The Guardian sestavil seznam padesáti písniček k padesáti americkým státům. Zajímá vás, které to jsou? V první části jsme vám představili prvních 25, nyní se podíváme na druhou polovinu.
Článek
Nejpopulárnější pláže nejen na Instagramu
Nejpopulárnější pláže nejen na Instagramu Nádherná místa přímo svádí k tomu je vyfotit a sdílet s ostatními na sociálních sítích. O to víc, pokud jde o slunnou písečnou pláž s průzračně azurovým mořem. Fotografií pláží je tedy na Instagramu opravdu hodně. Některé jsou ale i tak výjimečné. Podívejte se na pláže pyšnící se největším počtem zveřejněných fotek.
Článek
Obří plastová velryba bojuje proti znečištění oceánů
Obří plastová velryba bojuje proti znečištění oceánů Americká architektonická a designová firma StudioKCA vytvořila pro Trienále Bruggy 2018 11 metrovou sochu velryby. To by nebylo až tak neobvyklé, velryba je však vyrobená z více než pěti tun plastů, nalezených v Tichém a Atlantickém oceánu.
Článek
Video: TOP 6 nejúžasnějších aquaparků světa
Video: TOP 6 nejúžasnějších aquaparků světa Adrenalin, vzrušení, ale i dokonalý odpočinek. To vše můžete najít v těchto úžasných aquaparcích. Inspirujte se naším videem a vyberte si místo na skvělý letní výlet.
(136) Načíst více