Kategorie Zajímavosti a tipy

Článek
Skrytá perla Německa: Za skvělým jídlem a kávou do Lübecku
Skrytá perla Německa: Za skvělým jídlem a kávou do Lübecku Pokud navštívíte přístavní, dříve hanzovní, město Lübeck na severu Německa, neměli byste svou návštěvu ochudit o poznávání místních podniků. Ať už budete mít pořádný hlad, nebo si budete chtít dát jen něco malého ke kávě, Lübecké restaurace a kavárny nabízí mnoho možností. Zde je několik mých tipů, kam určitě zamířit.
Článek
Nejlepší ostrovy světa pro vaši dovolenou
Nejlepší ostrovy světa pro vaši dovolenou Portál TripAdvisor zveřejnil svůj výroční žebříček nejlepších ostrovů světa. Ten je založený na základě uživatelských recenzí a hodnocení ostrovních hotelů, restaurací a atrakcí. Pojďte se na něj s námi podívat.
Článek
Co vás praští do očí po příjezdu do Malmö
Co vás praští do očí po příjezdu do Malmö Po našem přestěhování do Švédska nám stačil jediný měsíc, abychom si všimli rozdílů v každodenním životě oproti naší domovině. V prvním našem článku vám přinášíme právě tyto postřehy.
Článek
Drážďany: Klenot východního Německa
Drážďany: Klenot východního Německa Drážďany se nachází na východě Německa a díky své idylické poloze, úchvatné barokní architektuře a muzeím světové úrovně si zasloužily přezdívku "Florencie u Labe". Ačkoli 80% historického centra bylo zničeno ve druhé světové válce, významné památky byly přestavěny do původní podoby.
Článek
Berlín: Co neobvyklého dělat v srdci alternativního města
Berlín: Co neobvyklého dělat v srdci alternativního města Berlín se řadí k jedné z nejoblíbenějších evropských destinací. Se všemi svými historickými památkami, množstvím muzeí, galerií a kreativní atmosférou je snadné pochopit proč. Existuje však spousta zážitků, které v Berlíně můžete prožít, ale nevěděli jste o nich. Zde jsou některé z nich.
Článek
Nejdivnější věci, které můžete vidět v Londýně
Nejdivnější věci, které můžete vidět v Londýně Londýňané jsou excentričtí! Dokládá to náš výběr nejpodivnějších věcí, které můžete v Londýně vidět.
Článek
Paříž trošku jinak
Paříž trošku jinak Známé a všemi více méně i milované hlavní město Francie - Paříž. Eiffelova věž, Notre-Dame, Louvre atd. Tato místa zná opravdu každý, proto se podívejte na pár tipů méně navštěvovaných lokací v Paříži, které si také zaslouží objevit a užít si tu chvilku slávy.
Článek
Nový Zéland: Co zařídit po příletu na working holiday
Nový Zéland: Co zařídit po příletu na working holiday Kia ora! Vítejte na Novém Zélandu. Nadešel čas trochu se rozkoukat a začít prozkoumávat okolí. Kromě toho vás ale čeká i pár méně příjemných povinností. Pozitivní zpráva je, že na Novém Zélandu většinu formalit vyřídíte snadno a rychle.
Článek
Po 7 letech cestování sepsal 30 nejlepších cestovatelských tipů, které musíte před svou cestou znát
Po 7 letech cestování sepsal 30 nejlepších cestovatelských tipů, které musíte před svou cestou znát Před 7 lety prodal Matthew Karsten všechen svůj majetek a odjel ze Spojených států procestovat svět. Svoje zkušenosti sepsal do 30 bodů, které vás můžou inspirovat.
(5) Načíst více