Kategorie Zajímavosti

Článek
Muzeum mozků
Muzeum mozků Nedávno otevřené muzeum v Indii je součástí Národního Institutu pro Mentální Zdraví a Neurologii v Bangalore, původně to však byla místní psychiatrická léčebna. A čím je zvláštní? Obsahuje stovky mozků a dalších orgánů.
Článek
Otevření prvního McDonald's v Sovětském svazu
Otevření prvního McDonald's v Sovětském svazu Za určitých okolností se i ty nejprostší věci stávají symbolickými. Například otevření restaurace McDonald's zní fádně, přece jen jich jsou po celém světě tisíce. Ale první sovětský McDonald's v Moskvě? To bylo něco docela jiného.
Článek
Cestování budoucnosti: sedm způsobu, jak technologie změní cestování
Cestování budoucnosti: sedm způsobu, jak technologie změní cestování Létající auta nebo letadla bez pilotů? Technologie, které si nyní umíme představit jen ve sci-fi filmu, by se mohly stát realitou už v příštích desítkách let. Jak se mění náš každodenní život, vyvíjí se také nové způsoby dopravy. Zde je sedm možností, jak se promění naše cestování v budoucnosti.
Článek
Socha připomíná věrného psa čekajícího před nemocnicí
Socha připomíná věrného psa čekajícího před nemocnicí Příběh sahá daleko do minulosti, kdy se muž nechal hospitalizovat po infarktu. Před vchodem do nemocnice řekl svému psu: "Zůstaň." Pes se posadil a čekal.
Článek
Jak vznikají fotky na Instagram? Tito muži o tom vědí své
Jak vznikají fotky na Instagram? Tito muži o tom vědí své Že pořídit perfektní fotku na Instagram není nic jednoduchého, to víme všichni. Spousta mladých mužů ale zjistila, že nejtěžší to má fotograf, který se snaží vyhovět představám své přítelkyně.
Článek
Jak se ve světě najíte za 500 Kč?
Jak se ve světě najíte za 500 Kč? Myslíte, že byste ve světě dokázali nakoupit pořádné jídlo za 500 Kč? Máme pro vás odpověď! Zatímco si v některých zemích můžete doslova hodovat, v jiných byste tolik jásat nemohli. Které země to jsou se dozvíte v naší galerii.
Článek
Město Tomioka v zóně jaderné katastrofy
Město Tomioka v zóně jaderné katastrofy Japonské město Tomioka bylo známé pro své pláže a rozkvetlé třešně. Vše ale změnili události z roku 2011. Po jaderné katastrofě ve Fukušimě se brzy stalo městem duchů.
Článek
Tajemství lesa sebevrahů
Tajemství lesa sebevrahů Takzvané "dokonalé místo pro smrt," tak vnímají Japonci les Aokigahara. Je totiž druhým nejčastějším místem na světě, které si lidé vybírají pro ukončení svého života, hned po mostu Golden Gate v San Francisku. Od 50. let minulého století se z lesa nevrátilo již minimálně 500 jeho návštěvníků.
Článek
Video: Devět zajímavých faktů o Rusku
Video: Devět zajímavých faktů o Rusku Když se někdo dostane do těžko uvěřitelné situace, nebo řeší problém více než neobvyklým způsobem, je příhodné odvětit: "Tohle by bylo možný jen v Rusku!" Největší stát světa je totiž státem mnoha paradoxů a zajímavostí, pojďte se na ně podívat v našem novém videu.
(145) Načíst více