Kategorie zajímavá místa

Článek
To nejlepší z evropské moderní architektury
To nejlepší z evropské moderní architektury Moderní stavby se často stávají známými symboly evropských měst pro svou jedinečnost a zajímavý design. Ať už jde o Operu v Oslu nebo londýnskou "okurku" tyto stavby jsou neodmyslitelnou součástí velkých metropolí. Pojďte se podívat na to nejzajímavější, co evropská moderní architektura nabízí.
Článek
Londýnem po stopách Harryho Pottera
Londýnem po stopách Harryho Pottera Jste-li věrným fanouškem příběhů o Harry Potterovi, Londýn je to pravé místo pro vás. Nachází se tu totiž mnoho míst z kouzelnického světa. Některá místa, jako slavné Piccadilly Circus, byste jistě nemohli minout, jiná ale až tak známá nejsou, proto jsme pro vás připravili tohoto průvodce. Navštivte místa, kde se procházel sám Harry!
Článek
Nejlepší cestovatelské fotografie roku 2018
Nejlepší cestovatelské fotografie roku 2018 Podívejte se s námi do různých koutů světa. Díky cestovatelským fotografiím, ať už z Itálie nebo Číny, můžete poznávat krásná místa, i když jste zrovna doma. Nabízíme vám nejvydařenější snímky tohoto roku.
Článek
Deset nejoriginálnějších knihkupectví v Americe
Deset nejoriginálnějších knihkupectví v Americe Knihkupectví může vypadat různě a nacházet se může klidně i ve starém mlýně, jako je tomu u jednoho massachusettského obchůdku. Prohlédněte si ty nejoriginálnější prodejny knih, jejichž návštěvu byste při cestování po USA určitě neměli zmeškat, ať už knihám fandíte, nebo ne.
Článek
Slavné evropské filmové lokace
Slavné evropské filmové lokace Krásy evropské přírody i senzační stavby nelákají pouze cestovatele, ale také filmaře, aby zde v oceňovaných lokalitách natočili své snímky. Prohlédněte si naši galerii, ve které uvidíte některá méně známá místa, která si zahrála ve filmu.
Článek
Video: Navštivte místo, kde voda teče do kopce
Video: Navštivte místo, kde voda teče do kopce Říká se jim vortexy - gravitační anomálie. Podle jedněch jde jen o optický klam. Podle druhých je na těch místech skutečně něco špatně. Gravitace funguje trochu šikmo. Jedno z takových míst leží pár kilometrů od Rychnova nad Kněžnou.
Článek
TOP 10 nejkrásnějších jeskyní na světě
TOP 10 nejkrásnějších jeskyní na světě Na světě můžete vidět spoustu nádherných jeskyní. Některé jsou vyhledávaným cílem turistů, jiné zůstávají nepřístupny. Některé připomínají katedrály, nebo jsou plné obrovských krystalů, další připomínají hvězdnou oblohu. Jaké jsou ty nejkrásnější a nejzajímavější jeskyně na světě?
Článek
Utajená místa Londýna, o kterých jste určitě nevěděli
Utajená místa Londýna, o kterých jste určitě nevěděli Myslíte si, že znáte Londýn jako své boty? Podívejte se na těchto 9 tipů k návštěvě, o kterých jste pravděpodobně ještě neslyšeli a poznejte nová místa bez turistů a přeplněných ulic.