Kategorie Vodopády

Článek
Niagarské vodopády: co vše u nich můžete zažít?
Niagarské vodopády: co vše u nich můžete zažít? Sníte o cestě do Kanady? Nebo se tam už dokonce chystáte? Pak byste určitě neměli vynechat Niagarské vodopády, které jsou jednou z nejnavštěvovanějších lokalit celé Kanady.
Článek
Maroko: Nejkrásnější vodopády
Maroko: Nejkrásnější vodopády Asi 150 kilometrů na severovýchod od Marrakéše se rozprostírají úchvatné vodopády Ouzoud padající s výšky 110 metrů. Vodopády na svojí cestě vytváří tři kaskády s bazénky, které přímo vybízejí k vodním radovánkám. Ve 45°C ve stínu to snad ani jinak nejde.
Článek
Guatemala: Ráj uprostřed džungle
Guatemala: Ráj uprostřed džungle V guatemalské provincii Alta Verapaz se poblíž městečka Lanquín přímo uprostřed džungle rozprostírá ráj na zemi. Proud řeky Cahabón tu do vápence vyhloubil úžasné kaskády tyrkysových jezírek.
Článek
Mexiko: Za nejkrásnějšími vodopády
Mexiko: Za nejkrásnějšími vodopády Kromě archeologických unikátů máme při cestě po Mexiku, kolébky mayské civilizace, v merku i jeho přírodní půvaby v podobě nejkrásnějších vodopádů země. Naše původní myšlenky na koupání přímo pod osvěžující tekoucí vodou jsou zapuzeny ihned poté, co spatříme ohromnou masu vodopádu valícího se přes okraje kaskád.
Článek
Laos: Koupání v tyrkysových kaskádách
Laos: Koupání v tyrkysových kaskádách Vodopády Kouang Si nedaleko někdejšího hlavního města Laosu Luang Prabangu patří v tomto regionu k zajímavostem číslo jedna. Jejich návštěvu jsme si na cestě divokým Laosem prostě nemohli nechat ujít.
Článek
Hierve el Agua: Travertinový vodopád uprostřed hor
Hierve el Agua: Travertinový vodopád uprostřed hor Vysoko v horách jižního Mexika obdivujeme zkamenělý vodopád, jehož jediným přímým příbuzným na světě je travertinový útvar Pamukkale v Turecku.
Článek
24 nejkrásnějších vodopádů světa
24 nejkrásnějších vodopádů světa Kdo by je nemiloval? Vodopády, pohled na vodu tříštící se o hladinu pod ní. Podívejte se s námi na ty nejkrásnější na Zemi!