Kategorie Vietnam

Článek
Anetaanie: Focení a cestování se stalo mojí vášní
Anetaanie: Focení a cestování se stalo mojí vášní Jmenuji se Aneta a možná mne znáte na Instagramu jako @anetaanie. Poslední 3 roky jsem si oblíbila právě tuto sociální síť. Ptáte se proč? Jaké jsou mé oblíbené destinace? A na čem fotím? To vše vám ráda prozradím!
Článek
Gastronomie Vietnamu: Mnohem víc, než jen Phở
Gastronomie Vietnamu: Mnohem víc, než jen Phở Kdo by neznal Phở Bo, nejoblíbenější vietnamskou polévku. U ní to ale zdaleka nekončí! Vietnamská kuchyně je velmi sofistikovaná a má silný filozofický základ - řídí se filozofií pěti elementů v pěti základních chutích: ostrá (železo), kyselá (dřevo), hořká (oheň), slaná (voda) a sladká (země).
Článek
Vietnam: Perfume pagoda
Vietnam: Perfume pagoda Vřava Hanoje je na jedné straně fascinující, na druhé straně může být dost únavná. Skvělou zprávou je, že pouhých 70 kilometrů vás dělí od naprostého opaku - nejslavnějšího budhistického poutního místa Vietnamu.
Článek
Vietnam: Malebným venkovem v Mai Chau
Vietnam: Malebným venkovem v Mai Chau Stačí sednout na autobus a z vřavy a ruchu Hanoje jste za čtyři hodiny úplně v jiném světě, v idylickém údolí lemovaném zelenými horami kolem městečka Mai Chau. Oproti všeobecně známé Sapě je Mai Chau z Hanoje dostupnější, ale mnohem méně turistické a o to autentičtější.
Článek
Vietnam: Krasová scenérie Ninh Binh
Vietnam: Krasová scenérie Ninh Binh Díky krasové scenérii se oblasti Ninh Binh někdy říká také Halong na souši - dramatické vápencové kopce tu vystupují ze zelených rýžových políček. Poznáte zde nefalšovanou atmosféru malebného vietnamského venkova a navštívíte fascinující pagody a jeskyně.
Článek
Vietnam: Ďábelské souostroví Con Dao s hrůzami dob minulých
Vietnam: Ďábelské souostroví Con Dao s hrůzami dob minulých Souostroví Con Dao vzdálené asi hodinku letu z Ho Či Minova města je téměř nepoznamenáno turistickým ruchem. Stává se tak jedním z mála míst na světě, kde máte celou dlouhou pláž s tím nejjemnějším a nejbělejším pískem jen pro sebe a nerušeně si užíváte pohody.
Článek
Vietnam: Na oslavě čínského nového roku
Vietnam: Na oslavě čínského nového roku Na oslavy nového roku připadající na únor jsme si ze všech vietnamských metropolí nemohli vybrat lépe. Dokonale čisté, upravené a vyzdobené město s historickou pevností nápadně připomínající čínské Zakázané město se na jednu noc v roce stane dějištěm oslav nejvýznamnějšího svátku v zemi korunovaných komunistickou přehlídkou se samotným strýčkem Ho.
Článek
Vietnam: Uprostřed dopravní vřavy
Vietnam: Uprostřed dopravní vřavy Asijská doprava je pověstná. Evropan na silnici zažívá muka a totální dopravní anarchii. Na první pohled se zdá, že tento chaos postrádá jakákoli pravidla. Na druhý pohled s hrůzou zjišťujeme, že tomu tak skutečně je.
Článek
Vietnam: Za poznáním císařských mauzoleí
Vietnam: Za poznáním císařských mauzoleí Vietnamské vládnoucí dynastie vždy pohřbívaly své panovníky v rodných vesnicích. Až do té doby, než se na scéně objevila dynastie Nguyen, jejíž císaři si prozřetelně hned po svém nástupu na trůn začali stavět honosná mauzolea, která se dodnes nacházejí v údolí Řeky vůní mezi hustě zalesněnými kopci jižně od císařského města Hué.
(3) Načíst více