Kategorie velká británie

Článek
Vánoční cukroví ve světě: Které najdete na sváteční tabuli v Anglii či na Filipínách?
Vánoční cukroví ve světě: Které najdete na sváteční tabuli v Anglii či na Filipínách? Dokážete si představit vánoční svátky bez cukroví? Tradiční vánoční cukroví se ovšem před Vánoci nepeče pouze v Česku. Také v ostatních koutech světa připravují na svátky nejrůznější cukrovinky. Na čem si pochutnávají třeba ve Francii, Velké Británii nebo na Filipínách?
Článek
Londýnem po stopách Harryho Pottera
Londýnem po stopách Harryho Pottera Jste-li věrným fanouškem příběhů o Harry Potterovi, Londýn je to pravé místo pro vás. Nachází se tu totiž mnoho míst z kouzelnického světa. Některá místa, jako slavné Piccadilly Circus, byste jistě nemohli minout, jiná ale až tak známá nejsou, proto jsme pro vás připravili tohoto průvodce. Navštivte místa, kde se procházel sám Harry!
Článek
Evropou od snídaně až po večeři
Evropou od snídaně až po večeři Poznávání cizí země skrz její kulinářské umění je jedno z cestovatelských základních potěšení. Jídlo je hmatatelný odraz zeměpisného rozložení, dějin a kultury jednotlivých států. Pojďte si s námi udělat cestu Evropou od snídaně až po večeři.
Článek
Nejbizarnější zvířata, která pronikla na ranvej
Nejbizarnější zvířata, která pronikla na ranvej Lety bývají odložené obvykle kvůli špatnému počasí, stávkám zaměstnanců nebo technickým problémům s letadlem. Ale někdy i říše zvířat udělá letišti čáru přes rozpočet. Nejen ptáci, jak by se nabízelo, další zvířata také dokáží napáchat velkou spoušť, když se dostanou na ranvej.
Článek
7 nejdivnějších zákazů z celého světa
7 nejdivnějších zákazů z celého světa Pokud cestujeme do některé země jako turisti, jen málokdy se zvládneme obeznámit s veškerými zákony. Přitom bychom v mnoha případech byli patrně překvapení, jaké kuriózní zákazy se v různých zemích uplatňují. Podívejte se na ty nejdivnější z nich.