Lucie Pazderková

Přispěvatelka

Autorovy příspěvky (13)

Článek
Za tučňáky a lachtany na Novém Zélandu
Za tučňáky a lachtany na Novém Zélandu Na Novém Zélandu si přijdou na své nejen vyznavači krásných přírodních scenérií. Milovníkům divoké fauny se tu naskytne jedinečná příležitost pozorovat velmi zajímavá zvířata ve svém přirozeném prostředí.
Článek
Nový Zéland: Queenstown, ráj adrenalinu
Nový Zéland: Queenstown, ráj adrenalinu Máte rádi adrenalin? Největší koncentraci vzrušení, endorfinů a zážitků na Novém Zélandu najdete v Queenstownu a jeho okolí. Ve vzduchu, na vodě, po zemi - na své si tu přijde každý. Od pohodové zip line až po heliskiing pro náročné.
Článek
Kambodža: Plážová pohádka ostrova Koh Rong
Kambodža: Plážová pohádka ostrova Koh Rong V posledních letech se v jihovýchodní Asii hledají panenské a turismem nezničené ostrovy čím dál obtížněji. Nízké ceny letenek do této oblasti lákají každoročně spousty turistů, což se do ostrovů silně promítá.
Článek
Gastronomie Vietnamu: Mnohem víc, než jen Phở
Gastronomie Vietnamu: Mnohem víc, než jen Phở Kdo by neznal Phở Bo, nejoblíbenější vietnamskou polévku. U ní to ale zdaleka nekončí! Vietnamská kuchyně je velmi sofistikovaná a má silný filozofický základ - řídí se filozofií pěti elementů v pěti základních chutích: ostrá (železo), kyselá (dřevo), hořká (oheň), slaná (voda) a sladká (země).
Článek
Nový Zéland: Co zařídit po příletu na working holiday
Nový Zéland: Co zařídit po příletu na working holiday Kia ora! Vítejte na Novém Zélandu. Nadešel čas trochu se rozkoukat a začít prozkoumávat okolí. Kromě toho vás ale čeká i pár méně příjemných povinností. Pozitivní zpráva je, že na Novém Zélandu většinu formalit vyřídíte snadno a rychle.
Článek
Vietnam: Perfume pagoda
Vietnam: Perfume pagoda Vřava Hanoje je na jedné straně fascinující, na druhé straně může být dost únavná. Skvělou zprávou je, že pouhých 70 kilometrů vás dělí od naprostého opaku - nejslavnějšího budhistického poutního místa Vietnamu.
(7) Načíst více