EB

Uživatelka

Autorovy příspěvky (8)

Článek
Daily Overview: 20 pohledů na Zemi z ptačí perspektivy
Daily Overview: 20 pohledů na Zemi z ptačí perspektivy Říká se, že když kosmonauti viděli naši planetu z vesmíru, byli tímto pohledem tak uchváceni, že si uvědomili krásu a zároveň zranitelnost Země. Svět z ptačí perspektivy nám odhaluje věci, kterých bychom si za běžných okolností vůbec nevšimli. A nejpozoruhodnější je to, jak dokázal vzhled krajiny proměnit sám člověk. Ať už v dobrém či špatném.
Článek
Polský slovník na cesty: 23 záludných výrazů, které byste měli znát
Polský slovník na cesty: 23 záludných výrazů, které byste měli znát Chystáte se do Polska a neberete si s sebou slovníček? K čemu přeci, jsme Slované a s našimi sousedy si vlastně rozumíme... Přesto nás může leccos překvapit. Vybrali jsme pár výrazů z běžného života, které pro nás můžou být při návštěvě Polska zákeřné a jejich záměna by nás mohla dostat do groteskní situace.
Článek
10 nejšílenějších pouťových atrakcí
10 nejšílenějších pouťových atrakcí K létu neodmyslitelně patří kromě zmrzliny a koupání také poutě. Myslíme ty, na kterých se vám doslova zatočí hlava. Odevšad zní hlasitá hudba, valí se na vás cukrová vata, děti křičí a kolotoče se točí. Vytáhnou vás vaše ratolesti či mladší sourozenci na nějakou atrakci? Labutě, řetízkáč, strašidelný dům, autodrom, nebo snad horská dráha?
Článek
10 nejstrašidelnějších místa světa
10 nejstrašidelnějších místa světa Na Zemi je spousta míst, ze kterých přímo běhá mráz po zádech. Temné lesy, zchátralé hrady, opuštěné budovy, nebo jen kuriózní pomníčky, které vás nenechají v klidu usnout. Vybrali jsme pro vás deset z těch nejděsivějších míst na světě.
Článek
Kde spí děti? Dechberoucí fotografie dětských pokojíčků z celého světa
Kde spí děti? Dechberoucí fotografie dětských pokojíčků z celého světa Projekt fotografa Jamese Mollisona se nazývá Where Children Sleep. A přesně tam, tedy na místa, kde děti spí, se také podíváme. Nemáme však na mysli dětský pokojíček vašich ratolestí... Jak se spí dětem v Brazílii, na Pobřeží slonoviny nebo v Japonsku? Rozdíly jsou dechberoucí.
Článek
20 neuvěřitelných míst na Zemi, která skutečně existují
20 neuvěřitelných míst na Zemi, která skutečně existují Ať už jsou dílem člověka či přírody, tato místa vám učarují. Některá vypadají jako vystřižená z pohádky nebo sci-fi románu a přesto skutečně existují. Přidržte si čelist, protože na této cestě kolem světa vám zaručeně bude chtít spadnout!
(2) Načíst více