Víkendový výlet naplno? 9 tipů, jak na to

Víkendový výlet naplno? 9 tipů, jak na to Zdroj: shutterstock.com

Vyrazit na víkend pryč je ideální způsob, jak uspokojit svou touhu po cestování, aniž byste si museli brát dlouhou dovolenou. Existuje mnoho možností, jak zajistit, že vaše cesta bude perfektním zážitkem. Je však zapotřebí pečlivého plánování. Těchto 9 tipů vám s tím pomůže!

1. Ujasněte si, co nesmíte minout

Před každým výletem si nejprve zjistěte co nejvíce informací o daném místě. Rozhodněte se, co chcete vidět, kam chcete jít a kde chcete jíst. Neznamená to, že byste měli naplánovat každou minutu vašeho výletu, jen vyberte, co je pro vás opravdu důležité. Podle toho pak můžete vybrat i ubytování a způsob dopravy. 

2. Minimalizujte čas strávený přepravou z místa na místo

Jakmile máte svůj seznam míst, které byste rádi viděli, vyberte si ubytování, které jim bude co nejblíže. Je jasné, že hotel nebo apartmán bude někde na kraji města levnější, tak ale ztratíte spoustu času, který můžete určitě využít lépe, než sezením v městské hromadné dopravě. Ta navíc také něco stojí, a tak takové ubytování nemusí být vůbec tak výhodné, jak se zdá. 

Zdroj: shutterstock.com

3. Maximum času

Když vyrazíte někam na víkend, čas hraje opravdu důležitou roli. Snažte se vždy najít let v sobotu brzy ráno a zpáteční nedělní let co nejpozděj večer. Pokud je to možné, cestujte už v pátek večer, ať máte maximum času.

4. Cestujte nalehko 

Na víkend toho moc potřebovat nebudete, proto místo velkého kufru cestujte jen s příručním zavazadlem. Pokud cestujete letadlem, ušetří vám to další čas při odbavení. 

Zdroj: shutterstock.com

5. Zvolte místo příjezdu

Cesta z nádraží nebo z letiště na místo vašeho ubytování je dalším bodem, kde můžete ztratit drahocený čas. Zejména letiště se často nachází daleko od samotného města. Doprava k hotelu tak může trvat i hodiny. Naplánujte místo příjezdu tak, aby cesta k ubytování byla co nejkratší a s co nejjednodušším spojením. Ušetří vám to nejen čas, ale také spoustu stresu. 

6. Mějte plán

Pokud se chcete jen tak potulovat, nasávat atmosféru a řídit se momentální náladou, tento bod klidně ignorujte. Pokud však chcete vidět co nejvíce, musí být vaše cesta organizovaná a naplánovaná. Jak už jsme zmiňovali u prvního bodu, to nejdůležitější je vybrat místa, která chcete vidět. Poté se podívejte, která místa jsou blízko sebe a podle toho naplánujte, kdy je navštívíte. 

7. Následujte místní 

Autentickou zkušenost získáte, pokud si necháte poradit od místních. Nechte tedy ve svém plánu nějaký prostor pro návštěvu míst, které vám přímo na výletě doporučí místní, ať už zaměstnanec hotelu nebo osoba, která vás bude obsluhovat v restauraci. Zeptat se můžete kohokoliv. 

Zdroj: shutterstock.com

8. Lístky kupujte s předstihem

Ať už se jedná o muzeum nebo zábavní park, pokud je to možné, rezervujte si lístky předem. Nejen že vám to zajistí, že se na místo opravdu dostanete, také vám to ušetří čas ve frontách a někdy i peníze. 

9. Nastavte si rozpočet

Nemáte-li peněz na rozhazování, nastavte si pevný rozpočet pro vaši cestu. Nestane se tak, že vše utratíte v prvních pár hodinách. Nejprve si nastavte rozpočet při výběru ubytování a dopravy, na místě si pak určete, kolik peněz si vyhradíte na jídlo, kolik na vstupy a kolik na suvenýry. 

Publikováno: 24. 8. 2018 13:52 Nahlásit obsah