Už víte, kde strávíte Silvestr?

Už víte, kde strávíte Silvestr? Zdroj: shutterstock.com

I když se zdá být času k třicátému prvnímu prosinci víc než dost, hotely přijímají každým dnem čím dál víc objednávek od lidí toužících strávit tuhle jedinečnou a poslední noc v roce na místě jiném než obvykle.

S rostoucím zájmem o ubytování roste i cena. Pokud se vám nechce či nemáte možnost přespříliš investovat do ubytování, nachází se zde možnost, která všechny mile překvapí a cestování uvede do úplně jiných rozměrů. Zdroj: shutterstock.com

Palmy, teplý vzduch prosycený mořskou solí, šumění vln, pláž s domem a terasou, ze které s přáteli obdivujete ohňostroj či útulná dřevěná chata s krbem vysoko v horách s výhledem na celé okolí jako místo nabízející se k přivítání nového roku? Jediné, co potřebujete k uskutečnění je napsat do vyhledávače "airbnb" a na téhle stránce, která umožňuje ubytování ve více než 120 zemí, si zvolit destinaci, termín a počet osob.

Zdroj: shutterstock.com

Ihned vyjede nabídka, kterou si můžete dle vašich kriterií upřesnit a vybrat si mezi obýváním celého domu, soukromé místnosti či sdílením pokoje. Lze si také určit cenové rozpětí (to je opravdu pestré, např. v  Paříži lze sehnat celý dům/byt na silvestrovskou noc pro dvě osoby od cca 700 Kč do cca 50 000Kč). 

Jednotlivé nabídky po rozkliknutí zobrazí detailní popis informující o tom, co vše je zahrnuto v ceně. Kromě ceny je výhodou i originalita ubytování, není problém bydlet v obydlí na stromě nebo spát v posteli, která je v obrovském sudu. Zdroj: shutterstock.com


Jestli máte obavy, zda nabídka opravdu odpovídá realitě, můžete si přečíst komentáře od předcházejících hostů a přesvědčit se.
Ne všechny však komentáře mají, a proto potom záleží na každém, nakolik je odvážný. Airbnb nemusíte využívat pouze jako host, nýbrž i jako pronajímatel a poskytnout lidem místnost či celý dům/byt k jejich dovolené.

Spojení kultur, pochopení se, vzájemný respekt a poznávání nového. Za touhle myšlenkou vznikl Couchsurfing. Internetová stránka, na niž lidé z celého světa nabízí ke sdílení své obydlí i svůj život.

Říká se, že cestování je nejlepší učitel a v tomhle případě to platí dvojnásob, protože nikde se o dané zemi a lidech nedozvíte více, jako od místních.

Zdroj: shutterstock.com Vybrat si můžete jak místo, tak hostitele. Informace o hostitelích a o tom, kde bydlí, jsou uvedené v profilu, stejně jako komentáře od předcházejících hostů. Zpravidla hostitel za tenhle pobyt nic nevyžaduje, často však plno hostů s sebou přiváží drobné dárky či pokrmy charakterizující jeho zemi.

Velmi velkou výhodou je i procvičení si cizího jazyka. Pokud zrovna neplánujete nikam cestovat nebo někoho ubytovávat a přesto byste si rádi procvičili cizí jazyk s rodilými mluvčími, internetová stránka Couchsurfing nabízí mimo jiné i cizinecké srazy. Třeba se jeden takový koná i ve vašem městě!

Tak vzhůru za dobrodružstvím!

Autor:
Publikováno: 16. 10. 2017 09:00 Nahlásit obsah