S rodinou na cestách aneb dá se žít i jinak!

S rodinou na cestách aneb dá se žít i jinak! Zdroj: shutterstock.com

Mysleli jste si, že jedinou povinností je ráno vstát, zavést děti do školy a utíkat do práce? A že to tak musí být každý den po celé dlouhé roky? Jsme si jisti, že vás tento stereotypní způsob života nebaví a že byste raději podnikli třeba cestu kolem světa. A pokud tvrdíte, že to nejde, tak jen málo chcete. Inspirujte se tady a začněte hned teď!

Život je plný zkoušek, které jsou na nás nastraženy každý den. Musíme se s nimi potýkat a s vytrvalostí je překonávat. Najednou ale zjistíme, že všechny ty věci, které nás tehdy obtěžovaly, byly pouze malinkým problémem v porovnání s tím, co musíme podstupovat nyní. Jakoby to byla jen zkouška toho, co vydržíme, a jak se se vším popereme!

Náhle se to všechno nahromadí, práce a zase práce, jak to v dnešní době bývá. Na rodinu nezbývá čas a na kamarády už vůbec ne. Je ale pouze na vás, jak si své dny naplánujete, protože každý je svého štěstí strůjce. Můžete mít všechno, co chcete, jen se nesmíte bát a musíte tomu věřit!

Zdroj: shutterstock.com

Pokud s rodinou rádi cestujete a celý rok chodíte do práce, abyste si v létě mohli užít luxusní dovolenou v přepychovém hotelu nebo si v zimě zalyžovali v tom nejlepším lyžařském centru, jistě sníte o tom, abyste takové společné chvilky mohli trávit častěji. Tak se nad tím zamyslete a pokud to opravdu chcete, udělejte to. Na světě je tolik dobrodružných cestovatelů, kteří se na cestu vydali sólo a nebo v lepším příppadě cestují s celou rodinou. Navštěvují místa, která dlouho toužili poznat a jejich život se tak stal mnohem pestřejší, než jaký měli doposud. 

Jako příkladem vám může být rodina spisovatelky Amandy, která je matkou dvou dětí. S manželem vždy toužili procestovat svět a jak přišly na svět jejich  dcery, na svůj sen nezanevřeli. Prostě je do svého plánu zahrnuli. Většina rodin tvrdí, že cestovat během školního roku není možné, protože si nemohou dovolit, aby jejich děti nechodily do školy. Dále pak myslí na to, že nebudou mít dostatek financí, aby mohli rodinu uživit. Pokud ale chcete změnit svůj dosavadní styl žvota, měli byste zapřemýšlet i nad prací, kterou můžete dělat odkudkoliv, ať už jste podnikatelé nebo spisovatelé. Jde jen o domluvu a o opravdové rozhodnutí. 

Zdroj: nomadicmatt.com

Samozřejmě, to, že budete na cestě za dobrodružstvím, neznamená, že nebudete pracovat. Musíte si rozdělit časový plán tak, aby to pro vás bylo všestranně výhodné. Amandin manžel je podnikatel a vstává brzy ráno, aby mohl pracovat a končit kolem oběda, kdy se zase vymění se svou ženou, aby se dětem věnoval on. Ona tak může psát a děti se věnují školním úkolům a online kurzům, kterých je na internetu nespočet. Pokud jste se tedy obávali toho, že vaše děti nebudou mít kvalitní vzdělání, není tomu tak. Učitelé vám jistě rádi poskytnou učivo, které se vaše děti budou muset doučit po dobu nepřítomnosti. 

Cestování vám a vašim dětem otevře nové obzory, utečete jednotným všedním dnům, které často nepřináší nic nového. I když byste měli pevnou půdu pod nohama, přátelské sousedy a vaše děti kamarády ze školních lavic, je v tom mnohem víc. Na cestách se setkáte s jinými kulturami, zvyky, lidmi. Poznáte nové přátele, které spojuje stejná vášeň tak, jako vás. Vaše ratolesti se stanou mnohem více nezávislými a samostatnými, což v dospělosti určitě ocení a za dětství, které jste jim dopřáli, vám ještě poděkují. 

Zdroj: nomadicmatt.com

Nemusíte spát ve 4 hvězdičkových hotelech a jíst tříchodové menu každý den. Pokud v sobě nosíte duši cestovatele, spokojíte se s levnější variantou, kterých na internetových stránkách najdete mraky. Tyto webovky nabízí možnosti výměnného pobytu, kde si s jinou rodinou vyměníte ubytování zdarma nebo se na chvilku přistěhujete k nim domů za cenu toho, že jim budete vařit vaši tradiční kuchyni. Takové a všelijaké jiné možnosti, o kterých jste ani určitě nevěděli, že existují, najdete na: VRBO.com,  HomeExchange.com nebo třeba DriveMyCar.com.au. 

Odhoďte všechny zábrany stranou a začněte žít naplno. Život je krátký a pokud budete stále říkat: ,,Jednou se tam vydáme.'' nebo ,,Až bude ten správný čas..'', tak se nikam nedostanete. To jsou jen slůvka, která vás budou konějšit, ale to potřebné nakopnutí vám nedodají. Jděte do toho hned! Stejně jako Amanda a její rodina, která se vzdala původního komfortu, aby mohla poznávat celý svět!

Autor:
Publikováno: 20. 7. 2017 09:00 Nahlásit obsah