Rady, jak se stát profesionálním blogerem o cestování!

Sdílejte ostatní blogery 

Když nebudete lakomí, ale pomůžete jiným, a nejlépe známějším blogerům, se zviditelnit, uvidíte, že nalákáte více i na vaše články. Prvně určitého spisovatele ale oslovte a laskavě ho poproste, zda byste mohli některý z jeho obsahů sdílet. Pokud svolí, máte vyhráno. Nejenže si lidi přečtou jeho článek a on vám za to bude zavázán, ale vám to také zvýší sledovanost, protože ho sdílíte na vlastní zdi.  A co vy víte? Třeba i on si váš blog nalepí někam na nástěnku jako oplátku a poděkování. 

Zdroj: shutterstock.com

Buďte online

Instagram, Facebook, Youtube nebo Twitter. Všechna tato sociální média jsou zaručeným klíčem k úspěchu! I když zrovna nepíšete, pro vaše fanoušky bude důležité o vás slyšet. Pokud delší dobu nezveřejníte článek, budou se ptát, kde jste a co se s vámi děje. Musíte je tedy informovat o všech vašich krocích. Pokud máte zrovna hodně práce, chystáte se na rodinný výlet nebo na akci s přáteli, dejte jim o tom vědět. Dejte si na profil fotku o tom, kde se právě nacházíte, klidně i s vašimi blízkými. Budete tak více propojeni s online světem a vaše viditelnost a počet odběratelů se výrazně pozvedne! 

Zdroj: shutterstock.com

Používejte SEO

Optimalizujte svoji viditelnost pomocí nejznámějších vyhledávačů, jako je třeba Google. Tato metoda vám pomůže poupravit web natolik, aby se dal najít ve větším rozsahu a to díky klíčovým slovům. I když se tato metoda zdá být podvodná, protože profituje směrem k blogerovi a nikoliv ke čtenáři, je to známý a ověřený tip k nabytí marketingového zisku. 

Zdroj: shutterstock.com

Komunikujte

Založte si emailovou schránku a odpovídejte na všechny důležité, ale i méně důležité dotazy a požadavky. Váš fanklub to ocení a vy mu díky tomu budete připadat skuteční, osobní a bližší. Vytvoříte si tak novou rodinu, která s vámi bude sdílet i její životní události a radosti. Komunikovat můžete také prostřednictvím zpráv na Facebooku, Instagramu či jiné sociální síti. Připravte se také na negativní komentáře a postoje, které nemusí být vždy příjemné. Zapoměňte ale na neslušné odpovídání a zachovejte chladnou hlavu. Pamatujte, že ne vždy vyjdete každému vstříc a že si s každým sednete. Na světě je plno lidí, se kterými nemusíte být zrovna přáteli, ale je potřeba se uzavřít do bubliny a nepouštět si je k tělu, ale naučit se i s nimi v rámci možností vycházet. 

Zdroj: shutterstock.com

Byly pro vás naše rady účinné? 

strana 2 / 2
Autor:
Publikováno: 16. 7. 2017 08:00 Nahlásit obsah