Perfektně sbalené zavazadlo. Jak na to?

Perfektně sbalené zavazadlo. Jak na to? Zdroj: shutterstock.com

Ať už míříte k moři za sluníčkem nebo se chystáte užít si prodloužený víkend, čeká vás před cestou nelehký úkol. Vypravit se na dovolenou totiž není tak jednoduché, jak se může zdát. Oblečení, kosmetika, všechny doklady a spousta dalších maličkostí, které nesmíte zapomenout přibalit. Proto pro vás máme několik rad a doporučení, jak na to.

Kufr nebo krosna?

Rozhodující je vždy cílová destinace, jaké aktivity máte v plánu a také způsob cestování. Pokud letíte, jste omezeni maximálními rozměry a váhou zavazadla. Ty si vždy předem ověřte u vaší letecké společnosti. Přemýšlejte i o tom, jakým způsobem se budete přemisťovat. Velký kufr na kolečkách je sice v mnoha ohledech praktický, pokud ale budete hodně chodit a ještě k tomu na nerovném terénu, jistě by pro vás byl pohodlnější velký batoh. Stejně se rozhodujte i při volbě oblečení. Nejprve si zjistěte, jaké je počasí v zemi, kam míříte a také podle aktivit, které budete vykonávat. Až pak vybírejte jednotlivé kousky ze šatníku.

Zdroj: shutterstock.com

Příruční zavazadlo

Ať už cestujete letadlem, jedete autem nebo autobusem, vždy byste měli mít při sobě menší příruční zavazadlo s těmi nejdůležitějšími věcmi. Do menšího batůžku nebo větší kabelky přibalte: cestovní pas, kartičku cestovního pojištění, kartičku zdravotního pojištění, peníze, mobilní telefon i s nabíječkou, foťák, léky, sluneční a dioptrické brýle.  

Co s sebou?

Než začnete věci skládat do zavazadla, zvažte, zda je opravdu budete potřebovat. Doporučujeme nechat si v kufru volné místo na případné suvenýry či dárky z cest. U oblečení míváme všichni tendenci přehánět. Nakonec však většina sbalených kousků zůstane po celý pobyt na dně kufru. Oblečení proto raději několikrát zrevidujte a vybírejte podle délky pobytu. To stejné platí s botami. Na klasickou dovolenou vám budou bohatě stačit troje boty. Jedny pohodlné na cestu. Otevřené boty, které využijete cestou na pláž a vhod jistě přijdou i gumové boty do vody. Nezapomeňte ani na kosmetiku. Tu uložte do kosmetické kabelky. Vezměte si sebou pouze menší cestovní balení. Ušetříte tím spoustu místa.

Zdroj: shutterstock.com

Balení krok za krokem 

  • Jako první do zavazadla vložte velké věci, na ně ty lehčí.
  • Oblečení srolujte, zabere méně místa a příliš se nepomačká.
  • Zkontrolujte uzávěry kosmetiky, případně ji zabalte do igelitových sáčků.
  • Až nakonec balte menší předměty a vyplňte tak volná místa.

S těmito radami bude pro vás balení na dovolenou hračka. A poslední doporučení na závěr, vytvořte si vlastní seznam věcí, odškrtávat z něj můžete i při cestě domů. Nehrozí tak, že v hotelovém pokoji něco zapomenete.  

Publikováno: 24. 9. 2018 08:53 Nahlásit obsah