Nový Zéland: Queenstown, ráj adrenalinu

Nový Zéland: Queenstown, ráj adrenalinu Zdroj: www.straytravel.com

Máte rádi adrenalin? Největší koncentraci vzrušení, endorfinů a zážitků na Novém Zélandu najdete v Queenstownu a jeho okolí. Ve vzduchu, na vodě, po zemi - na své si tu přijde každý. Od pohodové zip line až po heliskiing pro náročné.

Bungee Jumping

Jestli hledáte tu pravou výzvu, tady je! Queenstown je kolébka bungee jumpingu a možností je spousta. Nejzajímavější z nich je určitě Nevis Bungy - se svými 134 metry se řadí mezi 15 nejvyšších skoků na světě. Osmi a půl vteřinový pád nad řekou Nevis vám pořádně zrychlí tep.

Zdroj: www.queenstownnz.co.nz

Zipline

Ne každý řadí zipline mezi adrenalinové aktivity - minimálně ne ti, kteří nemají strach z výšek. Zipline v Queenstownu je ale nejstrmější na světě a skvělá outdoorová zábava na tři hodiny s nádherným výhledem je zaručena!

Zdroj: www.ziptrek.co.nz

Paragliding

Stejně tak jako bungee jumping, i paragliding se zrodil v Queenstownu - a jestli jste ho měli v plánu vyzkoušet, tak kde jinde, než tady! Paragliding je dokonalou kombinací adrenalinu a pohody, napjaté nervy před vzletem vystřídají nádherné pohledy na okolní hory a úžasně modré jezero Wakatipu.

Zdroj: Lucie Pazderková

Skydiving

U padáků ještě zůstaneme - skydiving je aktivitou, která rozproudí krev i otrlejším. Když ale překonáte strach a vrhnete se z letadla z výšky čtyř kilometrů, budete odměnění zážitkem na celý život a dokonalým výhledem.

Jet boating

Úzký kaňon řeky, rychlost až 95 km/h, 360° otočky - to je jet boating. Takto se projet můžete například Skippers Canyonem se zastávkou na místě, kde se odehrává scéna z Pána prstenů, kde Arwen zachraňuje Froda před černými jezdci.

Zdroj: www.straytravel.com

Lyžování, snowboarding a heliskiing

Kromě klasických adrenalinových aktivit nabízí Queenstown také skvělé příležitosti pro vyznavače zimních sportů, kteří oceňují především kvalitu místních sjezdovek, skvělý sníh i příjemné počasí. Sezona trvá přes novozélandské letní měsíce (červenec a srpen) a většinou i v září. Jestli jsou pro vás sjezdovky nuda a nevadí vám sáhnout hlouběji do kapsy, heliskiing vás nezklame. Naskočte do helikoptéry a nechte se vynést na vrchol vaší soukromé sjezdovky.

Publikováno: 23. 3. 2018 08:00 Nahlásit obsah