Jste na volné noze? Začněte cestovat!

Jste na volné noze? Začněte cestovat! Zdroj: shutterstock.com

Pokud není vaše práce vázaná na místo, ve kterém žijete, máte vyhráno. Můžete spojit cestování a práci a přitom prožívat nejlepší část svého života bez starostí o obživu. Máme pro vás několik tipů, jak si takové rozhodnutí usnadnit.

#1 Ukončete nájemní smlouvu ve svém bytě

Pokud cítíte, že tam, kde momentálně žijete už nechcete být, láká vás cestování a vaši práci můžete vykonávat odkudkoliv na světě, vypovězte nájemní smlouvu, zbavte se zbytečností a vyražte. Věřte, že pokud si o daném místě zjistíte dostatek informací, vaše životní nákady se nikterak nezvýší a budete schopni žít jako freelancer odkudkoliv na světě. Zdroj: shutterstock.com

#2 Pracujte v časových zónách, na které jsou vaši klienti zvyklí

Jinými slovy, přizpůsobte svoji práci časovému pásmu, ve kterém pracuje váš klient. Může to znamenat, že hlavní část vašeho pracovního dne bude probíhat v noci. Bude vás to stát trochu času, ale jde to. Je důležité být alespoň v té době v pohotovosti a předejít tak komunikačním prodlevám, které by časem vyvrcholili v nedobré vztahy s klienty.

#3 Žijte stejný život na jiném místě

Odcestovat do zahraničí, cestovat a přesouvat se co pár měsíců na jiné místo nemusí nutně znamenat "nový život". 
Nemusíte být milovníci turistiky, ani nemusíte sestavovat seznam nejzajímavějších atrakcí. Stačí se vložit do jakékoliv kultury, v níž se ocitnete a žít jako místní. Stejně jako doma, většina vašich pracovních dnů může spočívat v tom, že spíte, jíte, pracujete, chodíte na procházky, do kaváren a nebo koukáte na film. 

#4 Vaše klienty nezajímá, kde žijete a pokud ano, tak upřímně

To, jakým způsobem žijete nikoho nezajímá do té doby, dokud nepozná rozdíl, že je něco jinak a nebo z dané skutečnosti nepramení nějaké potíže. Je opravdu osvobozující uvědomit si, že si můžete dovolit pracovat odkudkoliv na světě a přitom necítit pocit svázanosti s místem, kde jste byli zvyklí dříve pracovat.

Takže dokud budete nadšení ze svých zakázek a klientů, s nimiž spolupracujete, nedělejte si hlavu z toho, že jste od nich tisíce kilometrů daleko. Jen se ujistěte, že jste snadno k dispozici a vaši klienti nezaznamenávají rozdíl mezi vámi doma a vámi na cestách. Pokud se budete držet časového pásma, nebude v tom žádný problém.

Zdroj: shutterstock.com

#5 Airbnb a internet budou vaši spasitelé

Je víc než pravděpodobné, že bez připojení na internet se v zahraničí neobejdete a budete na něj ve spoustě ohledů zcela odkázaní. Stejně tomu může být i v rámci ubytovací služby Airbnb. Za dobré ceny dostanete krásné ubytování v rodině místních, která vám umožní cítit se opravdu jako doma a to kdekoliv na světě. Můžete si pronajmout jednolůžkový pokoj nebo celý apartmán. Díky pohostinnosti majitelů rovnou naskočíte do místního života. Když vyzkoušíte Airbnb, už nebudete chtít spávat v hotelu. Budete se cítit mnohem přirozeněji a vci budou jednodušší. Lidí ve světě jsou opravdu přátelští.

#6 Jednoduše do toho skočte!

Stejně tak, jako si můžete koupit jednosměrnou letenku na Bali, můžete si na měsíc pronajmout pokoj ve francouzských Alpách a nemít žádnou strategii - nemít domov, ani plán kam se vrítit, bez jasné představy, co bude za měsíc nebo zítra. Prostě vyražte a s vaší cestou se budou vynořovat i možnosti, které vám nové místo k žití nabídne.

Žijeme jen jednou, správně?

Řekněte sbohem a přijměte výzvu! 

Publikováno: 10. 5. 2018 07:00 Nahlásit obsah