Jak rodiče zachází se svými dětmi v různých koutech světa?

Jak rodiče zachází se svými dětmi v různých koutech světa? Zdroj: shutterstock.com

Zajímá vás výchova dětí z jiných koutů? Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších, které se vám budou zdát až trochu divné. Taky vás někdy rodiče dostali do trapné situace, kdy jste se hanbou chtěli propadnout do země? Když jste se jako malí ušpinili a oni vám utírali tvář nasliněným prstem? Uvidíte, že to mohlo být i horší!

Každý rodič napříč světem je jiný. Má jiné kvality a různé požadavky. Avšak můžeme říci, že jediné mají společné - chtějí pro své děti jen to nejlepší. Snaží se jim dát lásku a dokonalou péči, kterou děti ocení a budou na své dětství rádi vzpomínat, až vyrostou. Co myslíte, je něco krásnějšího než spokojená rodina? 

Podívejte se na přehled rodin ve světě a porovnejte tak s vašimi rodiči a jejich výchovou. 

Mauritánci plivou svým dětem do tváře

Věří totiž pořekadlu, že sliny zajistí spokojený a šťastný život ve zdraví a radosti. Proto matky svým dětem, ihned po narození, plivou do obličeje a otcové na uši. Sliny poté rozmažou po celé hlavě, aby měli jistotu, že svou tradici nepodcenili a děti se tak budou radovat z krás života velmi dlouho.  Zdroj: shutterstock.com

Norové nechávají spát děti venku, když je pod nulou

Když jdou Norové do restaurace na oběd či kávu, nechají spát své děti v kočárku, nehledě na to, že mrzne a oni si vevnitř dopřávají teplé nápoje. Je to znamení, že díky čerstvému vzduchu budou více odolní proti nemocem a nachlazením. Pomáhají jim tak vytvořit dobrou imunitu. 

Zdroj: shutterstock.com

Matky z Keni se nikdy nedívají svým dětem do očí

I přesto, že jsou obyvatelky Keni velkými milovnicemi svých dětí a jsou jimi doslova zaujaty, odvrací od nich oči ihned, jakmile cítí trochu nadšení. Je to prevence proti tomu, aby si děti netvořily přehnanou pozornost a rodiče se tak necítili více potřební. 

Zdroj: shutterstock.com

Vietnamští rodiče učí své děti čůrat na povel

Jakmile si rodiče všimnou známky potíží, vydají hvízdavý zvuk, který si děti po 9. měsících dokážou spojit s močením. Jsou tak schopny si dojít na nočník samy velmi rychle. 

Zdroj: shutterstock.com

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 28. 6. 2017 14:05 Nahlásit obsah