Jak a co si zabalit na cestování

Jak a co si zabalit na cestování Zdroj: https://www.shutterstock.com/

Ať je teplo nebo zima, s kufrem nebo batohem. Poradíme Vám, jak se připravit na různé tipy dovolené a co nesmí chybět žádnému cestovateli.

Balení

Před každým výletem nebo dovolenou byste si měli napsat seznam a ten pak rozdělit na dvě části:


Věci bez kterých nemůžu odjet - jak už z názvu vyplývá, jde o klasickou výbavu, bez které nemůžete opustit dům.
Telefon, peněženka, doklady, klíče, nutné léky, hygiena, oblečení (dle ročního období a destinace).

Druhá část seznamu bude trochu složitější. Jde o Věci, bez kterých nechci odjet.
Tuto část si rozdělte na menší skupiny, ať je balení snadnější - elektronika, koupání/lyžování, kuchyně, hry atd. Pokud máte věci nachystané, snažte se je dostat do zavazadla co nejfunkčněji. Dbejte na to, aby se nic nepoškodilo, vše bylo správně uspořádané a něco zbytečně nepřekáželo. Pamatujte na to, že je vždy rozumné, nechat si v zavazadle místo na suvenýry a dárky.

Zdroj: www.shutterstock.com

Moře

Každá destinace má svá kritéria ohledně balení. Pokud je vaším cílem přímořská oblast, myslete na to, že část s hygienou bude potřebovat rozšířit. Opalovací krém nebo olej nesmí chybět na žádné pláži. Repelent ve spreji i do zásuvky se šikne proti veškerému exotickému hmyzu. Pokud si dovolenou vybíráte už pár měsíců před samotným odjezdem, obstarejte si B-komplex repelent. Jedná se o vitamíny B s příměsí látek odpuzující komáry a podobnou havěť. Nezapomeňte také na veškeré náčiní a vybavení k vodě. Potápěčské brýle, nafukovací míč a deku nebo lehátko na pláž.

Zdroj: www.shutterstock.com

Hory

Nepodceňujte význam dovolené na horách a i sem si přibalte opalovací krém, protože horské sluníčko bývá nejostřejší. Lyže, snowboard, helma a odpovídající oblečení. Pokud nemáte možnost sehnat vybavení a nebo chcete jet na lehko, není problém. Skoro všechny lyžaská střediska mají půjčovny vybavení. Nezapomeňte na dlouhé zimní večery, proto si přibalte stolní hry, karty a nějakou lahev na zahřátí. 

Zdroj: www.shutterstock.com

Turistika

Asi nejsložitější dovolená ohledně balení. Většinu času budete trávit v přírodě, proto se zaměřte na výbavu do lesa nebo do hor. Nůž, baterka, sirky, lékárnička a powerbanka, nic z toho nesmí chybět. Snažte se cestovat na lehko, a proto s sebou mějte jen tu nejnutnější výbavu. Čím míň toho máte, tím víc toho ujdete. Proto mějte pořádnou pevnou a pohodlnou obuv. Snažte se neřešit hygienu a cestovat opravdu na lehko. Bohatě vám postačí mýdlo, kartáček, pasta a antibakteriální gel, který nezabere moc místa.

Zdroj: www.shutterstock.com

Člověk je tvor zvídavý a cestování patří k našemu životu. Bez správné výbavy, ale nemusí dovolená vypadat tak, jak bychom si představovali, tak na to myslete a nic nepodceňte. Štěstí totiž přeje připraveným!

Publikováno: 16. 4. 2018 09:29 Nahlásit obsah