Důležité tipy, které musí znát každý fotograf!

Důležité tipy, které musí znát každý fotograf! Zdroj: shutterstock.com

Když cestujete, sbíráte zážitky, které si ale určitě rádi podložíte fotografiemi. Ať už fotíte cokoliv - přírodu, architekturu, jídlo nebo lidi, je potřeba umět zachytit ten správný moment. Ještě důležitější než moment je ale úhel, který vám zajistí dokonalou fotku se správným světlem a zaostřením. Vždyť bez fotek vám vaše cesty nikdo neuvěří!

Některým stačí o tom místě jen slyšet a popřípadě se podívat na fotografie od známých, jiní sbírají suvenýry různých druhů, třeba známky, pohlednice, kamínky, trička, apod. Nás ale rozhodně potěší fotky. Když se na ně podíváme, vybaví se nám každičký detail onoho místa a dopřejí tak naprosto živý zážitek.

Pokud to máte podobně a rádi si zakládáte obrázky do alba nebo si je věšíte na zeď do rámečku, jistě chcete, aby vypadaly perfektně, měly správnou ostrost a kvalitu. Pokud ale nevíte, jak na to a nikdy nejste ze svého focení nadšeni, poradíme vám, co by se dalo vylepšit, abyste na příští dovolené či výletu přímo zářili štěstím a chlubili se svými fotečkami i po návratu domů.

Raní ptáče dál doskáče!

Ano, nějak tak se to dá říci, pokud chcete zachytit ty nejlepší snímky. Jak už jste určitě slyšeli, to správné světlo vám pomůže získat dokonalý úhel a je to ten nejdůležitější základ. Když se vzbudíte brzy s odhodláním vyfotografovat tu nejkrásnější fotku, jistě se potkáte s dalšími a mnohdy zkušenějšími fotografy, kteří vám to jedinečné místo budou chtít ukrást. Pozorně je sledujte, můžete se od nich mnohé naučit! 

Zdroj: shutterstock.com Východy a západy slunce jsou zkrátka skvělým načasováním, zejména pak hodinu po východu a hodinu před západem. Jsou to tzv. ,,zlaté hodiny'', protože vykouzlí nádherně jemné a teplé tóny. Dalším podobným termínem je ,,modrá hodina'', která nastává ještě hodinu před východem, a naopak hodinu po západu slunce, kdy obloha je modrá a dotvořena svítícími pouličními lampami. 

Zdroj: shutterstock.com

Jaké je tedy ponaučení? Focení během slunečného rozpáleného dne je tím nejhorším časem, neboť vám za prvé bude horko a za druhé denní světlo fotce na kráse nic nepřidá!

Buďte připraveni!

Buďte připraveni a poznejte dané místo ještě před odjezdem. Jakmile budete plánovat cestu, brouzdejte po internetu, hledejte informace o tamnějších památkách, zajímavostech, okolí. Ptejte se kamarádů a známých, čtěte různé blogy a nebo klidně napište do nějaké facebookové cestovatelské skupiny, kde vám jistě dobře poradí. Nebojte se komunikovat ani na oné cestě, neboť místní vědí nejlépe, kde se nachází skvosty, které stojí za zmínku! 

Zdroj: shutterstock.com

Váš čas je drahý!

Nezajímejte se pouze o pěkná místa a památky, ale také o atrakce a jejich otevírací dobu. Pomocí internetových vyhledávačů si zjistěte, v kolik hodin se na onom místě vyskytuje nejvíce turistů a podobně. Budete tak moci efektivněji využít svůj čas a vidět více, než jste měli původně v plánu. Jděte na to chytře! 

Zdroj: shutterstock.com

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 13. 7. 2017 14:44 Nahlásit obsah