Dovolené, které by za svůj život měla stihnout každá žena!

Dovolené, které by za svůj život měla stihnout každá žena! Zdroj: Shutterstock.com

Jistě jste si rodinných dovolených užila za svůj život nesčetně mnoho, a ačkoliv je to překvapující, neexistuje jen tenhle typ dovolené. Proto jsme si pro vás připravili seznam 7 dovolených, které by za svůj život měla stihnout každá žena!

Velká dámská jízda

Máte spousty kamarádek, se kterými se scházíte každý týden anebo jste už společně absolvovaly například víkendový lázeňský pobyt? A co to takhle protáhnout do celého týdne a užít si tu pravou nefalšovanou dámskou jízdu například někde u vody v krásné dřevěné chatě například u Vranovské přehrady, která se nachází na jihu Moravy?

Pohádková plavba

Pořádná dávka dobrodružství, lahodné koktejly a špičkové jídlo – to vše na vás čeká na výletní lodi! Na trhu dnes najdete spousty různých plaveb, stačí si jen vybrat tu, která je tu přímo pro vás. Vybrat si můžete, jestli se chcete plavit po řece nebo po moři a obeplout můžete Evropu, ale v nabídce jsou i exotické země jako je Karibik. 

Zdroj: Shutterstock.com

Cesta po Evropě

Cestování po Evropě jednoduše řečeno nikdy nevyjde z módy a není ani divu. V naší krásné Evropě na nás čeká tolik zajímavých a okouzlujících míst a to za nimi nemusíme dojíždět či létat nějak daleko. Zkuste navštívit nádhernou a osobitou Mallorku, kde si můžete vypůjčit auto a celý ostrov si objet na vlastní pěst a poznávat zákoutí tohoto ostrova. Nebo vyrazte na Eurotrip a každé dva dny objevte jinou zemi.

Pokořte svou výzvu

Tvrdě pracujete na tom, abyste se udržela v dobré kondici, ale někdy se stane, že vám chybí motivace? Pokud žijete sportem a fitness, zvolte si aktivní dovolenou, na jejímž konci dosáhnete něčeho, po čem jste snila. Zúčastněte se například nějakého maratonu, vyjděte na vrcholek hory, prostě cokoliv, co pro vás dříve bylo naprosto nereálné. Také můžete zkusit různé fitness pobyty, kde máte většinou v ceně dvě lekce sportu denně.

Vyzkoušejte jiné kultury

Všechny víme, jak jednoduché je zabřednout do ustálených vod a několik let se nepohnout ani o píď. S tím jednou pro vždy ale skončete! Vezměte si v práci dovolenou a vyrazte sama anebo se svou rodinou a poznávejte svět, jinou kulturu, myšlení, zvyky i tradice. Myslete na to, že je dokázáno, že člověk, který cestuje, je mnohem šťastnější. A těch nových jídel, co můžete ochutnat.

Zdroj: Shutterstock.com

Sólo cestování

Pokud na svou vysněnou dovolenou vyrazíte sama, musíte počítat s tím, že během této doby budete na cestách jen vy a vaše myšlenky. Což na druhou stranu znamená, že se můžete zaměřit pouze na sebe a zjistit, co vás dělá šťastnou a naopak. Pokud máte strach cestovat sama, volte raději cestování po Česku - vřele doporučujeme jižní Moravu a její Lednicko-Valtický areál, který se může pyšnit řadou zámků, parků, rybníků a dokonce i historickými stavbami v přírodě. Na každém rohu na vás navíc čekají útulné vinné sklípky, pohostinný obyvatelé a dobré jídlo.

Pokud se nebojíte vyrazit sama a máte už za sebou nějaké výšlapy, co se takhle nechat inspirovat filmem Divočina a po vzoru hlavní hrdinky zdolat PCT - Pacifik Crest Trail vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington? To by byl zážitek na celý život!

Ve stylu Safari

Která z nás, když byla ještě malá holčička, nesnila o tom, že uvidí slony, žirafy a ty odvážnější dokonce i lvy? I u nás v České republice jsou na trhu cestovní agentury, které návštěvu afrického Safari umožňují a dokonce pro vás připraví nezapomenutelné setkání například se slonem africkým, nosorožcem dvourohým, buvolem africkým, lvem a levhartem skvrnitým, což je podle jejich slov tzv. velká pětka, která bezpochyby k Safari patří. Zažít Safari na vlastní kůži má na seznamu přání většina z nás a právě teď je ten správný čas si svůj sen splnit, nemyslíte?

Autor:
Publikováno: 18. 8. 2017 08:00 Nahlásit obsah