Chystáte se s dětmi k moři? Poradíme vám, jak si dovolenou co nejvíc zpříjemnit!

Chystáte se s dětmi k moři? Poradíme vám, jak si dovolenou co nejvíc zpříjemnit! Zdroj: Shutterstock.com

Že si na dovolené s dětmi vůbec neodpočinete? Stačí pár jednoduchých opatření a týdenní pobyt u moře se pro vás může stát nezapomenutelným zážitkem. O této dovolené pak nebudete vyprávět tak, že jste ji sotva přežili, ale že pro vás byla tou nejlepší v životě!

Chcete si dovolenou s dětmi užít naplno, a přesto se z ní nechcete vrátit naprosto vyždímaní? Potom se zkuste inspirovat následujícími radami, které vám pobyt u moře zpříjemní, a vrátíte se tak z něj spokojení, opálení i výborně naladění!

Vezměte s sebou prarodiče

Na dovolenou klidně vyrazte s babičkou a dědou. Nejenže si týden u moře také užijí, ale na střídačku s vámi se budou věnovat také vašim dětem. Možná, že si díky tomu přes den přečtete pár stránek ze své oblíbené knížky, anebo večer vyrazíte se svým partnerem (samozřejmě bez dětí) na sklenku vína, na romantickou večeři nebo jen tak za zábavou.

Zdroj: Shutterstock.com

Přibalte dětem hračky

Děti potřebují spoustu podnětů a zábavy. Rozhodně jim proto na dovolenou přibalte jejich oblíbené hračky. Nezapomeňte ani na pastelky, papíry, časopisy a knížky. Vaše děti určitě uvítají také nafukovací míč, frisbee nebo badmintonové pálky s míčkem, se kterými si můžou do sytosti vyhrát na pláži.

Využijte plážový stan

Pokud máte děti mladší deseti let, určitě si s sebou na dovolenou u moře přibalte plážový stan, který umí perfektně ochránit před dotěrným sluníčkem. Děti jej rády využijí v případě, že moře pro ně bude „příliš studené“, sluníčko bude „příliš pálit“ a na dece pod obyčejným slunečníkem to pro ně bude „pěkná nuda“.

Dodržujte siestu

Od 11. hodiny dopolední do 15. hodiny odpolední se hlavně s malými dětmi vyhýbejte rozpálenému sluníčku. Co třeba v této denní době dodržovat siestu? Zajděte si na dobrý oběd a pak si dejte šlofíčka. Zaručujeme, že se budete cítit příjemně odpočatí!

Zdroj: Shutterstock.com

Dopředu si vyberte vhodnou destinaci

Pokud si chcete na dovolené s dětmi co nejvíce odpočinout, je na místě, abyste dopředu vybrali tu nejlepší destinaci vhodnou pro rodiče s dětmi. Najděte si ubytování, které je co nejblíže u moře, abyste s dětmi nemuseli zbytečně moc chodit. Určitě vám pomůže, když budete moci používat jídelní židličku nebo dětskou postýlku. Pokud budou vaše děti přes den moci využívat také dětské hřiště, hernu nebo bazén, máte částečně vyhráno.

Dělejte s dětmi věci, které chcete dělat vy

Není důvod, abyste s dětmi na dovolené chodili jenom na zmrzlinu nebo do hračkářství. Dělejte jednoduše věci, které dělat chcete, a choďte na místa, která si přejete navštívit vy sami. Proč byste s dětmi nemohli třeba do muzea, do lepší restaurace nebo na vyhlídkovou plavbu lodí?

Publikováno: 15. 8. 2017 10:39 Nahlásit obsah

Chyba :(

Omlouváme se, ale někde se stala chyba. Prosím počkejte a zkuste stránku načíst znovu.