Aplikace, které vám usnadní cestování

Aplikace, které vám usnadní cestování Zdroj: shutterstock.com

V dnešní době může být mobilní telefon skvělým pomocníkem při cestování. Pomocí několika chytrých aplikací si můžete naplánovat celou cestu, od vyhledávání nejlevnějších letenek, přes rezervaci ubytování až po hledání nejlepšího baru v místě vašeho pobytu. Které jsou ty nejlepší?

Existují miliony nejrůznějších aplikací, proto může být těžké najít ty, které opravdu využijete a nebudou vám jen zbytečně  zabírat paměť vašeho mobilního telefonu. V tomto článku najdete naše tipy na ty nejlepší aplikace, které by každý, kdo chce cestovat snadno a chytře, měl znát. 

GoEuro

Najděte si ideální spojení kdekoliv po Evropě. GoEuro vyhledává cesty autobusem, vlakem nebo letecky a porovnává nabídky různých společností. Stejná cesta vás totiž může u různých společností stát až dvakrát více. A všichni chceme přece najít tu nejlepší nabídku. Můžeme tak najít spojení, které je nejlevnější nebo nejrychlejší. Aplikace vám tak ušetří hodiny času hledání a porovnání na oficiálních stránkách společností. Tady najdete vše na jednom místě a přehledně. 

Foursquare

S touto aplikací naleznete nejlepší místa kde se najíst, kam zajít na dobrou kávu a kde nakupovat, ať jste kdekoliv na světě. Můžete hledat místa, která jsou ve vaší blízkosti, ukládat si ta, která vás zaujmou a také psát recenze navštívených podniků. Recenze od dalších uživatelů vám pomohou se rozhodnout, zda dané místo stojí za návštěvu. 

Zdroj: shutterstock.com

Expedia

Aplikace populární webové stránky Expedia vám pomůže najít a zarezervovat vše, co k vaší cestě potřebujete. Na svém mobilu si tak jednoduše koupíte letenky, najdete ubytování, půjčíte auto, nebo si vyberete celý balíček dovolené. Expedia má jednoduché vyhledávání s mnoha filtry, takže každý najde, co hledá. 

Hopper

Hopper je aplikace, která vám pomůže ušetřit. Aplikace se snaží předvídat ceny letenek a ubytování a hledat tak ty nejlepší nabídky. Najděte si letenky nebo hotel přes tuto aplikaci a počkejte, až jejich cena klesne na nejmenší částku. Hopper vás na nejnižší ceny upozorní, a tak nikdy nezmeškáte skvělou nabídku. 

Uber

Uber asi není třeba moc představovat. Pro ty, kteří o něm ještě neslyšeli, jde o službu, která v dnešní době konkuruje taxíkům. Díky Uberu si totiž v minutě můžete domluvit jízdu autem kamkoliv potřebujete. Uber funguje ve většině větších měst. Ceny jsou nižší než u taxíků. Zároveň přináší možnost potkat spoustu zajímavách lidí. Řidiči Uberu jsou většinou lidé, kteří se sami rádi seznamují a čile komunikují. 

Zdroj: shutterstock.com

Booking.com 

Aplikací na vyhledávání hotelů je mnoho a Booking je jednou z nich. Díky jednoduchosti v ní snadno najdete ideální ubytování přesně pro vás pomocí mnoha filtrů. 

Airbnb 

Pokud preferujete raději soukromé apartmány než v hotely, pak hledejte na Airbnb. Aplikace má vše, co najdete na webových stránkách. Vyhledávat ubytování můžete podle lokality, ceny, data. V nabídce jsou soukromé pokoje i celé byty. Můžete zde najít opravdu originální ubytování, například v karavanu nebo v luxusním autě. Pokoj nebo byt si rezervujete během několika minut a pak už se jen stačí domluvit s majiteli na předání klíčů. Je to skvělá možnost, jak se seznámit s místními a získat mnoho tipů a rad, co na daném místě nezmeškat. 

Moovit

Moovit je aplikace, kde najdete komplexní přehled hromadné dopravy ve více jak 750 městech. Jsou zde mapy, zastávky, jízdní řády a mnohem víc. Vše je pravidelně aktualizováno a aplikace nabízí i možnost zasílání upozornění. 

TripIt

Všechny informace o vaší cestě na jednom místě? To zajistí TripIt. Aplikaci můžete propojit se svým emailem a kalendářem, stáhnout do ní všechny své rezervace, letenky nebo vstupenky, které jste koupili. Zároveň aplikace sleduje letové řády a upozorní vás, pokud má vaše letadlo zpoždění. 

TripAdvisor

TripAdvisor je místo, kde najdete hodnocení a recenzi snad každé restaurace či hotelu, který si vyberete. Můžete se tak ujistit, že jste si vybrali správně. Nechybí ani tipy na zajímavá místa, památky a aktivity. Mimo to můžete hledat nejlepší nabídky letenek a hotelů. 

Zdroj: shutterstock.com

Tripsget 

S Tripsget můžete snadno plánovat výdaje na vaší příští cestě na základě vašich cestovatelských preferencí a návyků. Aplikace spočítá průměrné výdaje podle toho, jaké jsou vaše požadavky na ubytování, cestování, zábavu, jídlo a památky a místa, která chcete navštívit. 

Wi-Fi Finder

S touto šikovnou aplikací najdete bezplatné wi-fi připojení kdekoliv se právě nacházíte. Jakmile ji máte staženou v mobilu, funguje samozřejmě offline a dokáže najít nejbližší místa s bezplatným připojením. 

Publikováno: 16. 7. 2018 13:00 Nahlásit obsah