9 neobvyklých zemí, kde vás dovolená vyjde mnohem levněji, než byste čekali!

9 neobvyklých zemí, kde vás dovolená vyjde mnohem levněji, než byste čekali! Zdroj: Shutterstock.com

Na světě je plno cenově dostupných a turisticky oblíbených destinací. Ovšem pokud máte raději neobvyklá místa, která se vám ale zdají příliš drahá, věřte nám, že existují i taková, která jsou poměrně levná, jen musíte znát určité tipy a triky.

Fidži

Většina z nás si myslí, že ostrovy Pacifiku jsou drahé, zejména tedy Fidži. Ale ve skutečnosti tomu tak vůbec není! Fidži na rozdíl od svých ostrovních sousedů je skutečně relativně levné. Ačkoliv zde najdete mnoho drahých letovisek, čekají tu na vás i nedotčené pláže, potápění na světové úrovni a restaurace s výbornými mořskými plody. Kromě předražených hotelů jsou zde i penziony, ve kterých se dá ubytovat za poměrně menší peníze, chce to jen hledat. Nejdráže vás tedy vyjde letenka.

Střední Amerika

Rádi byste se procházeli starobylými zříceninami, džunglemi, surfovali a vychutnávali si opravdu jedinečné jídlo? V tom případě navštivte země ve Střední Ameriky jako je Salvador, Honduras, Nikaragua nebo Guatemala. Vyskytuje se zde mnoho levných hotelů, které stojí přibližně 15 dolarů za noc (cca 300Kč), jídlo koupíte i za 3 dolary a pivo zde dokonce stojí ještě méně než jeden dolar.

Kambodža

Kambodža je cenově dostupné a krásné místo s velmi pohostinnými obyvateli. Jedna noc v pěkném klimatizovaném pokoji vás zde vyjde na 20 dolarů a jídlo dokonce jen na 2 dolary. Pokud zde tedy utratíte 50 dolarů denně (cca 1000Kč), budete si žít přímo královsky.

Čína

Ačkoliv jsou dny, kdy bývala Čína super levnou destinací nenávratně pryč, pořád zde najdete hotely, kde ubytování stojí méně než 20 dolarů na noc a jídlo zde nakoupíte v rozmezí od dvou do pěti dolarů. Raději ale hledejte ubytování v menších městech, v těch větších jsou ceny razantně vyšší.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 31. 7. 2017 15:04 Nahlásit obsah