100 triků, jak přežít cestu okolo světa. Pozpátku kolem zeměkoule putovali Katka s Petrem

100 triků, jak přežít cestu okolo světa. Pozpátku kolem zeměkoule putovali Katka s Petrem Zdroj: https://hradec.rozhlas.cz

Chystáte se na expedici na Antarktidu nebo jen na víkend k babičce? Chcete se potápět se žraloky nebo přežít jízdu autem s rodinou k Balatonu? Ať už cestujete kamkoli, s kýmkoli a s jakýmkoli cílem, Kateřina Krejčová a Petr Ptáčník vám poradí, jak to přežít, a ještě si to užít.

Tipy a triky nasbírali během 484 dní dlouhé cesty kolem světa - pěšky, stopem, s dětmi, ztracení v neprostupné džungli, nadšení na vrcholu šestitisícovky, zanechaní v noci v moři plném neznámých nástrah a také během nespočtu nocí společně v jednom malém stanu. Příběhy, ze kterých se vám budou ježit chlupy na zádech, historky, kterým se budete smát ještě příští rok, a triky, které vám na cestách usnadní život a ušetří peníze.

O své cestě kolem světa po návratu napsali nádhernou knihu Pozpátku kolem zeměkoule. Tam také uvidíte více než 500 jejich nejlepších fotek.

Fotogalerie Galerie 100 triků, jak přežít cestu okolo světa 100 triků, jak přežít cestu okolo světa Prohlížet galerii

Kdybyste se Kateřiny Krejčové zeptali na jakoukoliv zemi světa, tak by vám o ní určitě dokázala krásně, poutavě a dlouho vyprávět. Protože Kateřina byla snad úplně všude. I když na první pohled to možná tak nevypadá, je to subtilní mladá dívka. Vy jste Katko přmo z Hradce Králové?
Ano, pocházím z Hradce. Posledních pár let žiji v Praze, ale považuji se stále za Hradečáka.

Když jsi v krizové situaci, tak si to zkus co nejvíc užít. Možná zažíváš největší dobrodružství svého života. 

Katka a Petr, cestovatelé kolem světa

Už v Hradci to začalo s tím cestováním? Už když jste byla malá holka, tak jste chtěla poznávat svět?
Už úplně od malička. Poprvé mě rodiče vzali na Sněžku, když mi byly snad necelé 4 roky a musela jsem si ji vyťapat hezky po svých. Od té doby mě brali na hory vždycky v létě, v zimě, ať už to byly Krkonoše nebo Vysoké Tatry. A někdy asi v 8 letech jsem si říkala, co má tak v životě smysl? Asi vylézt na tu úplně nejvyšší horu, což je Everest. Ale to se mi zatím nepodařilo. Na "nejmenší poušti světa", Písečný přesyp u Vlkova v Jižních Čechách|foto: Petr Ptáčník a Katka Krejčová Zdroj: hradec.rozhlas.cz

Ale vy už máte za sebou pár šestitisícovek, ne?
Šestitisícovky mám zdolané tři. Ale pořád ta nejvyšší hora je ještě o víc než 2 kilometry výš.

Které ty velké hory jste už ve světě slezla?
Dvě byly v Himálajích v Ladakhu, jedna v roce 2012 to bylo Stok Kangri. Potom jsem se tam vrátila o 4 roky později na Chamser Kangri. A potom jsem vylezla na jednu takovou bolívijsou krásku Huaynu Potosí.

Hory, to je tedy vaše velká láska?
Hory úplně miluji. Ale jak jsme toho po světě zažili poměrně hodně, tak jsem se ponořila i do světových moří a oceánů. Hrozně jsem si oblíbila šnorchlování a podmořský svět a život. Vždy jsem si myslela, že nejsem ta osoba na ležení u moře. Ale zjistila jsem, že i u moře se dají dělat úžasné věci a poznávat krásy.

strana 1 / 4
Publikováno: 14. 2. 2018 13:36 Nahlásit obsah