10 tipů na cyklovýlety po amerických národních parcích!

10 tipů na cyklovýlety po amerických národních parcích! Zdroj: Shutterstock.com

Patříte i vy mezi ty, kteří propadli šílenství v podobě cyklistiky? A už vás nebaví objíždět pouze naše krásné Česko? Zkuste to v Americe, kde najdete mnoho příležitostí, kde šlápnout do pedálů. Zde je pro vás 10 tipů na cyklovýlety po USA!

Národní park Crater Lake, Oregon

Najdete zde 53 km dlouhou trať, která je sice náročná, ale naprosto úchvatná. Pozvolný kopec může být namáhavý, avšak jezero, které tato cesta lemuje, dodá tu správnou atmosféru pořádnému výšlapu! Bez helmy je vstup zakázán a je vhodné nosit viditelné barvy na oblečení kvůli řidičům motorových vozidel.

Národní park Acadia, Maine

Nejenže tu najdete dlážděné cesty pro cyklisty, ale park vám nabízí i 70 km dlouhou cestu se štěrkovým povrchem vedoucí podél pobřeží, která se nachází v jednom z nejkrásnějších parků v Nové Anglii. Stezky jsou ovšem velmi úzké a křivolaké, do kopců a na dechberoucí výhledy si tedy pěkně "máknete".

Národní park Redwood, Kalifornie

V parku Redwood zde na vás čekají nejrůznější smyčky a zatáčky, které oživí vaši jízdu mezi mohutnými stromy. Park je umístěn přímo podél pobřeží Kalifornie, takže z některých zákoutí budete mít krásný výhled na Tichý oceán. Vybrat si můžete z nepřeberného množství nabízených tras různých délek.

Národní park Havajské sopky, Havaj

Na kole se můžete prohánět okolo sopek, deštných pralesů, pouští a kráterů. Vzhledem k tomu, že je toto místo opravdu nebezpečné a citlivé, cyklisté se zde mohou pohybovat pouze po vyznačených cyklostezkách.

Zdroj: Shutterstock.com

Národní park Death Valley, Kalifornie

Kvůli vysokým teplotám to není úplně nejlepší místo k navštívení během letních měsíců, a právě proto je lepší tento park "drandit na kole" v chladnějším počasí. Park má rozlohu 13 650 km² a nekonečné míle upravených stezek, kterých mohou využívat cyklisté z celého světa.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 22. 8. 2017 10:03 Nahlásit obsah