Kategorie Thajsko

Článek
Ponořte se do těchto 11 neuvěřitelných bazénů
Ponořte se do těchto 11 neuvěřitelných bazénů S každým dalším horkým dnem hledá víc a víc z nás útěchu v chladivé náruči bazénu. Někdo má to štěstí, že má vlastní na zahradě, jiný musí sdílet radost s ostatními na veřejný místech. Pojďte se s námi podívat na ty, ve kterých by si přál zaplavat asi každý.
Článek
Thajsko: Toulky královským městem Ayutthaya
Thajsko: Toulky královským městem Ayutthaya Nedaleko hlavního města bývalého království Siam se rozkládá královské město Ayutthaya, které kdysi fungovalo jako metropole kultury, obchodu a vzdělanosti. Co z něj zbylo dnes, nejlépe poznáme před západem slunce, kdy se ohnivá koule sklání blíže k horizontu.
Článek
Thajsko: Královským městem Sukhotai na kole
Thajsko: Královským městem Sukhotai na kole Stará Sukhotai se nachází západně od stejnojmenného moderního města a je impozantní připomínkou někdejšího významného království, ze kterého se dodnes dochovalo jen několik staveb v různém stádiu rozkladu. Ty si ale i navzdory svému stavu jistě zaslouží pozornost.
Článek
Thajsko: Nákupy na vodě
Thajsko: Nákupy na vodě Nejen Evropa má své Benátky. V jihovýchodní Asii zastává podobnou funkci unikátní plovoucí trh, který v současnosti spíše než domorodce láká k nákupům a ochutnávkám všemožných thajských specialit cizince. Atmosféra tohoto místa je však naprosto jedinečná a vybízí návštěvníka, aby ji vnímal všemi smysly. Mísí se v ní totiž všechny chutě a vůně světa
Článek
Thajsko: Královský palác v Bangkoku
Thajsko: Královský palác v Bangkoku Největší thajská metropole je pověstná hlavně čtvrtí lehkých žen a ladyboyů, mužů často převlečených za ženy, kde hledají povyražení turisté cestující za sexuálním vzrušením. Neřestný Bangkok však nabízí i duchovní zábavu v podobě návštěvy zlatého chrámu Wat Phra Kaeo s přilehlým palácem.
Článek
Thajsko: Na ostrově agenta 007
Thajsko: Na ostrově agenta 007 Nedaleko turistického centra Krabi se rozkládá národní park s působivou zátokou Phang Nga. Nápadná vápencová homole vystupující z moře se do povědomí turistů dostala díky bondovce „Muž se zlatou zbraní“.
Článek
Bangkok: Patpong – čtvrť neřesti
Bangkok: Patpong – čtvrť neřesti Čtvrť v Bangkoku tvořená dvěma ulicemi Patpong Soi 1 a 2 působí ve dne zcela nevinně. Jedná se totiž o nákupní centrum, kde lze koupit, na co si vzpomenete. V noci se však změní k nepoznání. Vše září neonovými nápisy, otvírají se go-go bary i podniky nabízející trochu ostřejší praktiky, a na ulicích postávají vyzývavě oblečené Thajky...
Článek
Thajsko: Ve vesnici dlouhokrkých žen
Thajsko: Ve vesnici dlouhokrkých žen Tradice nošení těžkých mosazných kruhů kolem krku se v kmeni Padaung dědí z matek na dcery. Jedná se o zvrácený zvyk či touhu zachovat kulturní dědictví kmene?
Článek
5 nejromantičtějších míst pro letní dovolenou
5 nejromantičtějších míst pro letní dovolenou Pokud jste romantické povahy a rády byste zažily něco ze sladkých filmových scenerií, inspirací vám může být některé z 5 míst, které jsme pro vás vybrali. Rozbijte prasátko, sbalte kufry a splňte si svůj sen. Pokud se vám nic rozbíjet nechce, pojďte s námi alespoň snít. O romantice.