Vietnam: Malebným venkovem v Mai Chau

Vietnam: Malebným venkovem v Mai Chau Zdroj: Lucie Pazderková

Stačí sednout na autobus a z vřavy a ruchu Hanoje jste za čtyři hodiny úplně v jiném světě, v idylickém údolí lemovaném zelenými horami kolem městečka Mai Chau. Oproti všeobecně známé Sapě je Mai Chau z Hanoje dostupnější, ale mnohem méně turistické a o to autentičtější.

Mai Chau Zdroj: Lucie Pazderková Samotné městečko Mai Chau až tak zajímavé není, kolem něj vás ale čeká ta pravá venkovská scéna - rýžová políčka a v nich zasazené malinké vesničky obývané etnickými menšinami.

Zdroj: Lucie Pazderková Na jaře vás přivítá nádhernou svěží zelenou barvou rýžových políček a na podzim se sklizní rýže se barví do zlatova. V zimě zase budete mít možnost na polích vidět práci s vodními buvoly, každé období tedy má svoje kouzlo. V letních měsících, především od června do srpna, ale může být velké horko.

Mai Chau v zimě Zdroj: Lucie Pazderková Výlet do Mai Chau je fascinující především díky návštěvě místních vesnic - žije tu sedm etnických skupin, největší z nich jsou Bílí a Černí Thai. Staví tradiční velké dřevěné domy na kůlech, které mají poskytovat ochranu před povodněmi a jako přístřešek pro zvířata.

Tradiční domy na kůlech Zdroj: Lucie Pazderková Na bambusové konstrukci jsou doškové střechy z palmového listí. Mezi největší zážitky patří ubytování v těchto domech - spousta místních zde nabízí tzv. homestay. Čeká vás velmi levné a velmi jednoduché spaní na matraci ve velké místnosti, kde bývá 8 - 10 míst na spaní. Pokud chcete mít jistotu soukromí, někteří nabízejí i dvoulůžkové oddělené místnosti. Domy, které místní nabízejí turistům k přespání, mají vždy sprchy a evropské toalety - kromě toho ale bydlíte stejně jako místní. Nejvíce možností ubytování je ve vesnicích Lac a Poom Coong.

Zdroj: Lucie Pazderková Mai Chau vás strhne poklidnou atmosférou, můžete se procházet vesničkami, sledovat zemědělce při každodenní práci na polích, nebo si zahrát s místními spontánní volejbalový turnaj.

Zdroj: Lucie Pazderková Co se týče jídla, najdete spoustu možností v městečku Mai Chau - ještě lepším zážitkem je nechat si připravit tradiční domácí večeři přímo v místě ubytování.

Kromě práce na polích a ubytovacích služeb se místní živí tkaním tradičních textilií, oproti Vietnamcům se ale nemusíte bát, že vám budou své produkty vnucovat.

Zdroj: Lucie Pazderková Ideálním způsobem, jak poznat oblast Mai Chau, je pěšky, na kole nebo na motorce. Hned na kraji města začíná přírodní rezervace Pu Long, obrovská zalesněná oblast s malými Thai vesničkami, která nabízí spoustu možností trekování a je domovem několika ohrožených zvířecích druhů, například levhartů či mědvědů.

Zdroj: Lucie Pazderková Jestli se chcete trochu zapotit, můžete se vydat k jeskyni Chiều, která se nachází na jihozápadním cípu města Mai Chau. Abyste se k jeskyni dostali, budete ale muset vystoupat 1200 schodů. Odměnou vám ale bude krásný výhled a úchvatná 150 metrů dlouhá dvoupatrová jeskyně.

Zdroj: Lucie Pazderková Na motorce se můžete projet k vodopádu Go Lao u obrovského jezera Hoa Binh.

Zdroj: Lucie Pazderková

Publikováno: 21. 11. 2017 09:00 Nahlásit obsah