Video: Zajímavá fakta o Africe

Video: Zajímavá fakta o Africe Zdroj: shutterstock.com

Afrika je třetím největším kontinentem a žije zde více než 1,2 miliardy obyvatel, tedy zhruba 16% celkové populace planety Země. Tato fakta asi jen tak někoho nepřekvapí. My vám přinášíme další zajímavosti, díky kterým se na Afriku budete dívat zcela novým pohledem.

Afrika je v posledních letech středem pozornosti světových médií. Arabské jaro a následné ozbrojené konflikty, které daly vzniknout velkým teroristickým uskupením, byly pouze začátkem. Následovaly neutuchající boje a migrační krize, kdy se statisíce až milióny obyvatel Afriky pouští přes oceán ve snaze dosáhnout lepšího života v Evropě. S touto migrační vlnou se dosud Evropa nedokázala vyrovnat a řešení celé krize je zdá se v nedohlednu. 

To vše odvádí pozornost od skutečnosti, že Afrika je úžasným kontinentem s často až pohádkovými přírodními scenériemi, krásnými památkami a fascinující historií. Je místem rozličné fauny i flory, ne nadarmo patří safari mezi nejúžasnější zážitky, které zde můžete prožít.  Samotné jméno kontinentu je starobylé a skrývá více, než se může na první pohled zdát. Pro jeho označení se užívaly názvy jako Černý kontinent, kolébka lidsta a mnoho dalších, víte ale, jak název Afrika vlastně vznikl? Možná budete překvapeni, co může toto jediné slovo znamenat. 
Ty nejzajímavější fakta o Africe se dozvíte v našem videu.

Už jste viděli naše video TOP 8 nejúžasnějších míst na světě?

Publikováno: 15. 8. 2018 15:37 Nahlásit obsah