Pět dnů v bombajských slumech navždy změnilo jeho pohled na život

Pět dnů v bombajských slumech navždy změnilo jeho pohled na život Zdroj: boredpanda.com

Jacob Laukaitis už 4 roky cestuje po světě. Za tu dobu procestoval více jak 60 zemí. Jednou z nich je i Indie - místo, které mu díky silnému zážitku z místních slumů kompletně změnilo pohled na svět. Jacob sdílí svá cestovatelská dobrodružství na sociálních sítích, jeho příběh se tak dostává k lidem po celém světě. 

Vše začalo před třemi lety, kdy Jacob navštívil Indii poprvé. Tehdy strávil dva dny procházením kolem slumů ve městě Bombaj. Protože ale neměl šanci si přímo vyzkoušet, jaké to je žít uvnitř slumu, vyvolala v něm tato cesta nespočet otázek. A tak navštívil Bombaj znovu, o dva a půl roku později. Tentokrát se však rozhodl, že se o životě ve slumech dozví víc, a to tak, že stráví 5 dní přímo ve slumu Dharavi, jednom z největších slumů světa. 

Zdroj: boredpanda.com

Tato zkušenost Jacobovi otevřela oči. Strávil 5 dní v přímém kontaktu s obyvateli slumu, což naprosto změnilo jeho názor na jejich život a zničilo všechny předsudky, které měl. Tak jako mnoho lidí po celém světě vyrůstal v jiném prostředí a o životě ve slumech slyšel jen samá negativa. Příběhy o tom, jak jejich obyvatelé umírají na ulicích, neumí číst ani psát a žijí v hrozných podmínkách. 

Zdroj: boredpanda.com

Samozřejmě, obyvatelé slumů se potýkají s mnoha problémy, zejména pokud jde o hygienu. V Dharavi je průměrně jedna toaleta na tisíc obyvatel, hospodářská zvířata tu žijí na stejném místě jako lidé a zdroje vody navíc postrádají čistící zařízení. Kombinace těchto problému pak bezpochyb vede k rychlému šíření nemocí. 

Zdroj: boredpanda.com Co si však Jacob podobně jako spousta dalších dříve neuvědomil, a ukázalo mu to až 5 dní strávených v Dharavi, je to, že ve slumech žijí lidé, kteří jsou úplně stejní jako my ostatní. I oni mají své sny, cíle, kariéry, fantazie a emoce. Nezáleží na tom, odkud pocházíme, kde žijeme. Všichni jsme si rovni. To, že se někdo narodí v lepších podmínkách, ho nedefinuje. To, co nás definuje, je naše touha po štěstí, soucit s ostatními a schopnost se přizpůsobit tomu, kde se právě nacházíme a umět z toho vytěžit co nejvíce, říká Jacob. 

Zdroj: boredpanda.com

Publikováno: 27. 9. 2018 11:14 Nahlásit obsah

Chyba :(

Omlouváme se, ale někde se stala chyba. Prosím počkejte a zkuste stránku načíst znovu.