Neuvěříte, jak vypadala Dubaj ještě před pár lety

Neuvěříte, jak vypadala Dubaj ještě před pár lety Zdroj: www.shutterstock.com

Dubaj, kterou najdeme ve Spojených arabských emirátech, patří mezi nejbohatší města světa. A je to znát – nejvyšší budovy světa, umělé ostrovy, přepychové hotely a automaty na zlaté cihly. To vše tvoří luxusní obrázek města, které byste ovšem ještě před pár lety nepoznali. Podívejte se, jakou neuvěřitelnou proměnou si Dubaj prošla.

Oficiální datum založení Dubaje je 9. červen 1833. Díky své výhodné poloze se stala hlavním přístavem Perského zálivu a začala prosperovat především díky lovu perel. Postupně se do města začali stahovat obchodníci a v 50. letech 20. století se zde objevila naleziště ropy, která Dubaj vystřelila mezi nejbohatší města světa.

Rozvoji už nyní nic nebránilo a město se otevřelo všem ambiciózním projektům. Vzniklo mezinárodní letiště, otevřelo se dubajské Světové obchodní centrum a na sklonu 90. let uvítal své první návštěvníky Burdž Al-Arab – sedmihvězdičkový hotel. V roce 2010 byl pak dokončen mrakodrap Burdž Chalífa, který je se svou výškou 828 metrů nejvyšší stavbou, kterou kdy člověk vytvořil.


Dnes je Dubaj synonymem pro luxus a extravaganci, které však zůstávají finančně dostupné i pro běžného cestovatele. To dokazují i rostoucí počty Čechů, kteří se do exotického ráje vydávají na dovolenou užít si všech atrakcí i zlatého pozlátka, jež toto rychle rostoucí město nabízí. V roce 2017 ji navštívilo 70 tisíc Čechů.


A co vy? Navštívili jste už někdy Dubaj nebo plánujete, že se do této metropole vydáte? Napište nám do komentářů.

Publikováno: 10. 5. 2018 09:02 Nahlásit obsah