Na podzim do Dubaje

Na podzim do Dubaje Zdroj: shutterstock.com

Nebaví vás podzimní deštivé počasí a raději byste si dál užívali vysokých teplot a slunce, ideálně přímo u moře? Pak se vydejte do Dubaje. Za pouhých 6 hodin letu se dostanete do nejkosmopolitnějšího města světa, kde najdete vše - vysoké mrakodrapy, horké pláže, obří nákupní centra i trochu historie.

Jen málo měst má tolika nej jako právě Dubaj. Většinu turistů uchvátí nejvyšší budova světa, Burj Khalifa, měřící neuvěřitelných 828 metrů! Zejména pak výhled na noční metropoli, zářící všemi barvami, je nezapomenutelným zážitkem. Na vyhlídku se dostanete přímo z největšího nákupního centra světa, Dubai Mall, kde se nachází přes 1 200 obchodů. Nezapomeňte se zastavit u místní zpívající fontány, kterou doprovází dech beroucí světelné efekty. Dubai Mall je zároveň stanicí místního metra, které je nejdelším vlakovým systémem světa ovládaným autopilotem. Navštívili jste už Anglii a proslulé Londýnské oko? Toto ruské kolo není nic proti tomu, co vás čeká v Dubaji!

Zdroj: shutterstock.com

Na ostrově Bluewaters se totiž nachází největší ruské kolo světa, Dubai Eve, které má neuvěřitelných 210 metrů! Troufnete si na ně?  A první největší uměle vybudovaný ostrov se také nachází v Dubaji. Je jím Palm Jumeirah, jehož tvar připomíná exotickou palmu. Ubytovat se tu můžete například v jednom z nejrozsáhlejších hotelových komplexů, resortu Atlantis The Palm, pojmenovaném po bájné Atlantidě.

Zdroj: shutterstock.com

Na vlně adrenalinu

Právě ve zmíněném hotelu Atlantis The Palm koncipovaném jako ráj vodní zážitkové turistiky, najdete čtyřicetimetrový tobogán pro rafty s příhodným názvem Aquaconda, který je nejdelším na světě! Nenechte si ujít ani jedinečný zážitek v podobě dechberoucího žraločího safari, kdy se vybaveni speciální helmou a kyslíkovou bombou projdete po dně laguny, jejíž vody brázdí právě tito přenádherní tvorové! Oblíbenou místní zábavou je také surfování po písečných dunách – sandboarding. Stačí si vypůjčit jeap nebo se obrátit na některou z místních cestovních kanceláří a vydat se do pouště vstříc beduínům. A pokud je toho horka na vás už trošku moc, jeďte se zchladit do nákupního centra Mall of Emirates, kde se nachází zimní stadion Ski Dubai s uměle zasněženou lyžařskou sjezdovkou o délce 400 m, která je ve sluncem vyprahlé Dubaji naprostým unikátem.

Zdroj: shutterstock.com

Na skok do minulosti

Původní starobylé centrum města, Deira, vám dá poznat co je to pravý Orient. Zdejší tržiště – souky jsou pověstné nepřeberným množstvím zlata, parfémů, voňavého koření jako například pravý šafrán nebo arabská káva. Pokud toužíte po zajímavých suvenýrech, jsou tím ideálním místem. Cestou z tržiště nevynechejte návštěvu muzea Heritage House, kde na vás čekají výjevy z každodenního života původních osadníků. Do okolních čtvrtí se odtud pohodlně dostanete autobusem nebo lodí přes zátoku Dubaj Creek.

Zdroj: shutterstock.com

Publikováno: 2. 10. 2018 08:00 Nahlásit obsah

Chyba :(

Omlouváme se, ale někde se stala chyba. Prosím počkejte a zkuste stránku načíst znovu.