Maroko: Nejkrásnější vodopády

Maroko: Nejkrásnější vodopády

Asi 150 kilometrů na severovýchod od Marrakéše se rozprostírají úchvatné vodopády Ouzoud padající s výšky 110 metrů. Vodopády na svojí cestě vytváří tři kaskády s bazénky, které přímo vybízejí k vodním radovánkám. Ve 45°C ve stínu to snad ani jinak nejde.

V okolí této přírodní nádhery spatříme rozsáhlé olivové háje. Možná právě po nich byly vodopády pojmenovány, protože slovo ouzoud v berberštině znamená oliva. Nebo že by to bylo naopak?

V místě na samém dně vodopádu se utvořila jezírka, ve kterých se dá koupat. Toho využívají turisté, ale i místní, kteří s libostí okukují návštěvnice v plavkách. Během naší návštěvy zažívá Maroko jeden z největších svátků – Ramadán. V měsíci, kdy se všichni muslimové musejí chovat velmi střídmě až zdrženlivě, přijde pohled na koupající se turistky vhod. Víc než zvědavé pohledy si však nedovolí. Po jezírku plují také loďky s návštěvníky z ciziny, kteří na nich putují až k vodopádu a nechávají se zkrápět proudem osvěžující vody.

Barva vody kontrastuje s okolní vyprahlou krajinou a její zemitě červenou barvou. Všudypřítomná duha, která se u vodopádu tvoří po celý den, přidává této podívané na kráse. Cítíme se jako v ráji. Celé místo působí jako oáza uprostřed země krutě zkoušené rozmary počasí. Vodopády vypadají, jakoby zčista jasna vyvěraly ze země. Při bližším pohledu si všimneme, že je napájí říčka. 

Půvabná scenérie však nepřitahuje jen dvounohé návštěvníky. Kochat se přicházejí i početné skupiny makaků. Pozorujeme, jak opičí mláďata dovádějí v korunách stromů a posloucháme jejich křik. Neodvažujeme se přiblížit, protože dospělí samci se špičatými zuby budí respekt.  

Vodopády Ouzoud patří jednoznačně mezi nejpůsobivější místa v Maroku. Okouzleni jejich krásou nemůžeme jinak než souhlasit.

Více fotografií:  Galerie Vodopády v Maroku Vodopády v Maroku Prohlížet galerii

Publikováno: 17. 10. 2017 08:00 Nahlásit obsah