Les sebevrahů Aokigahara na úpatí hory Fudži přiláká ročně stovky nešťastníků

Les sebevrahů Aokigahara na úpatí hory Fudži přiláká ročně stovky nešťastníků Zdroj: tripfreakz.com

Les na severozápadním úpatí hory Fudži v Japonsku je silně spjat s démony japonské mytologie. Přitahuje na sebe pozornost nejen turistů, ale především sebevrahů. Les se tak stal druhým místem na světě s nejčastějším počtem sebevražd, hned po Golden Gate Bridge v Kalifornii.

Zní to tak trochu fantasticky, ale sebevražedný les není žádný výmysl. Vyskytuje se na severozápadním úpatí hory Fudži a rozskládá se na ploše 30 kilometrů čtverečních.

Zdroj: shutterstock.com Západní strana Aokigahary je tvořena několika jeskyněmi naplněnými ledem a je oblíbeným místem turistů a školních zájezdů. Další části lesa jsou velmi hustě porostlé a přítomná láva pohlcující zvuk navozuje návštěvníkům pocit osamělosti.

Z historického a mytologického hlediska Japonska má les dlouholetou pověst domova "yūrei" - ducha smrti. Pověsti v minulosti neprospěl román Seicho Matsumotoa s názvem Kuroi Jukai (Černé moře stromů), který popisuje les jako místo, kam lidé odcházejí zemřít.  Zdroj: tripfreakz.com

Japonské úřady se domnívají, že právě tento román odstartoval obrovskou vlnu sebevražd, kterou do roku 1960 nepamatují. Ročně se jedná přibližně o stovku mrtvých těl, která jsou v lese nalezena a za přítomnosti dobrovolníků posléze důstojně pohřbena. Nejčastějším způsobem sebevraždy je oběšení nebo spolykání prášků. Co se týče ročního období, nejvíce sebevrahů je v březnu - v době daňového přiznání.  Zdroj: media.definition.org V celém okolí lesa se vyskytují cedule s povzbuzujícími vzkazy a telefonními čísly, kam se mohou lidé v nouzi pro případnou pomoc obrátit.  Zdroj: historicmysteries.com

Publikováno: 18. 10. 2017 08:00 Nahlásit obsah