Kambodža: Ospalá pohoda Kepu

Kambodža: Ospalá pohoda Kepu Zdroj: Lucie Pazderková

Sníte o místě, kde se zastavil čas? O idylickém venkově, kde na trhu voní čerstvé ryby, můžete se donekonečna procházet džunglí plnou motýlů a koupat v teplém moři?

Zdroj: Lucie Pazderková Kousek od hranic s Vietnamem se nachází turismem téměř zapomenuté místo. Kep sice nenabízí luxusní restaurace a nekonečné pláže, o to je ale autentičtější. A nudit se tu určitě nebudete!

Zdroj: Lucie Pazderková

V Kepu vás čeká spousta možností levného ubytování - jednoduchý dvoulůžkový pokoj tu seženete už od pěti dolarů. Na své si ale přijdou i náročnější.

Jedny z prvních kroků většinou míří na pláž. Ta sice není nijak velká, ale zvláště při západu slunce je poetická. O víkendech může být poněkud nabitá.

Zdroj: Lucie Pazderková Jestli ale přece jen zatoužíte po delších a klidnějších plážích, můžete vyrazit na celodenní výlet na ostrov Koh Tonsay, vzdálený jen 30 minut lodí. Celý ostrov zvládnete obejít za tři hodiny, každý si tu tak najde své místečko a volnou hamaku k relaxaci. Pokud vás láká delší unik od civilizace, najdete zde i pár resortů s velmi jednoduchými bungalovy, s elektřinou jen do desíti do večera.

Kromě válení na pláži, Kep nabízí spoustu dalších aktivit. Můžete vyrazit na dlouhou procházku nádhernou džunglí, kde poletuje spousta motýlů.

Zdroj: Lucie Pazderková A kdyby těch motýlů ještě nebylo dost, můžete navštívit motýlí farmu. Vstupné je dobrovolné, farmu provozuje sympatická francouzská rodina na krásném pozemku - je to opravdová oáza klidu.

Zdroj: Lucie Pazderková

Až vám během toulek vyhládne, možností, kde se dobře najíst, je spousta. Jak to v Asii bývá, nejlepší stravování je pouliční. Určitě nevynechte místní tržnici, kde si můžete vybrat ze spousty druhů čerstvých grilovaných ryb a mořských plodů, včetně vyhlášeného kraba. Ke všem rybám dostanete skvělou místní čerstvou pepřovou omáčku.

Zdroj: Lucie Pazderková

Velmi levně si tu můžete půjčit na celý den motorku a vyrazit prozkoumávat vzdálenější okolí. Za návštěvu nepochybně stojí město Kampot, které se rozkládá na břehu řeky. Kampot si sice stále drží ospalou atmosférou, ale pomalu se probouzí k životu a láká spostou restaurací, barů a hudbou.

Zdroj: Lucie Pazderková

Poté můžete vesničkami plnými krav a kuřat vyrazit po nezpevněných červených cestách na jednu z plantáží, kde se pěstuje proslulý kampotský pepř. Komentovaná prohlídka plantáže je zdarma a zakončená je ochutnávkou místního pepře, který je právem považován za jeden z nejlepších na světě.

Zdroj: Lucie Pazderková

Publikováno: 27. 11. 2017 13:37 Nahlásit obsah