Jak se slaví Halloween ve světě? Užijte si 31. říjen na Ďáblově mostě nebo na Drákulově hradě

Jak se slaví Halloween ve světě? Užijte si 31. říjen na Ďáblově mostě nebo na Drákulově hradě Zdroj: Shutterstock.com

Halloween není vyloženě americkým svátkem. Zapomeňte na strašidelné kostýmy a vyřezávané dýně, tak jak je znáte z USA. 31. říjen, během kterého se Halloween slaví, můžete prožít mnohem strašidelněji. Jak se tedy slaví Halloween ve světě a která místa stojí rozhodně za návštěvu?

Keltský svátek Samhain ve skotském Edinburghu má spirituální význam

Halloween má původ v keltském svátku Samhain. Tento svátek, který propojuje život mrtvých se životem živých, se dodnes slaví ve Skotsku a některých částech Irska. Samhain je oslavou konce keltského roku a slaví rovněž přechod mezi teplým a chladným obdobím. I v dnešní době má velký spirituální význam.

Proniknout do atmosféry Samhainu můžete 31. října v ulicích skotského Edinburghu. Setkáte se zde s lidmi v maskách a převlecích, kteří se symbolicky ocitají mezi světem živých a mrtvých. Nemají na sobě přitom masky jako na karnevalu, každý z nich svou roli bytostně prožívá a chápe její hlubší význam.

Zdroj: Laprensa.com.ni

Día de los Muertos v Mexiku jsou o všeobecném veselí

Mexickou obdobu amerického Halloweenu nebo českých Dušiček představuje svátek Día de los Muertos, jehož kořeny sahají až ke starobylým Aztékům. Tento svátek, během něhož lidé vzpomínají na své blízké zemřelé, si však můžete na přelomu října a listopadu vychutnat prakticky ve všech španělsky mluvících zemích. A to od Mexika přes Latinskou Ameriku až po Španělsko.

Día de los Muertos bývají nejpompéznější právě v Mexiku, kde oslavy mrtvých nejsou o truchlení a smutku, ale naopak o všeobecném veselí. V průběhu těchto velkolepých oslav lidé věří tomu, že se k nim mrtví připojí a budou hodovat spolu s nimi. Vzhledem ke své výjimečnosti byly mexické Día de los Muertos zařazeny na seznam nehmotného dědictví lidstva UNESCO.

Zdroj: Visittuscany.com

Oslavte italský Halloween na Ďáblově mostě

Pokud se chystáte na Halloween do Itálie, podobu tohoto svátku zvanou Tutti i Morti si rozhodně nenechte ujít v toskánské obci Borgo a Mozzano. Zde se Halloween v neměnné podobě už od roku 1993 slaví na Ďáblově mostě (Ponte del Diavolo), který zde dle legendy nechal postavit samotný ďábel. Přes tento most přecházejí strašidelné průvody, v noci se na mostě a v jeho okolí promítají strašidelné filmy, a přitom se všichni radují a veselí.

Halloween v Německu je neúplný bez návštěvy hradu Frankenstein

Halloween můžete stylově prožít také v Německu. Jedním z nejstrašidelnějších míst, které zde během tohoto svátku navštivte, je jednoznačně hrad Frankenstein. Na Halloween na tomto hradě plném upírů, démonů a další příšer míří vždy tisícovky lidí. Není se proto čemu divit, že je sem vstup povolený až od 15 let.

Zdroj: Shutterstock.com

Strašidelný Halloween na Drákulově hradě Bran

Hrad Bran, který najdete na hranicích rumunské Transylvánie a Valašska, je strašidelný sám o sobě. V době Halloweenu se toto domnělé bydliště Vlada Ţepeşe, přezdívaného hrabě Drákula, stává ještě mysterióznější. Začátkem listopadu si zde můžete každoročně užít krvavou halloweenskou party a pokud se nebojíte, můžete na Drakulově hradě strávit noc.

Publikováno: 15. 10. 2019 09:26 Nahlásit obsah