Istanbul: město plné pokukujících mužů

Istanbul: město plné pokukujících mužů Zdroj: Shutterstock.com

Turka na ženě nejvíc přitahují oči. Nabízejí jim erotiky víc než pohled na nahá ňadra. Během vteřiny se z očí prý dozví víc než při rafinovaném striptýzu…

Istanbul láká i děsí, má předpoklady obsáhnout snad všechny rozpory, které se do jednoho města mohou vejít. Leží na dvou kontinentech. Během jeho existence (je skoro stejně starý jako město Řím) se přes něj přehnalo několik náboženských proudů. Z Byzance se vyvinul křesťanský Konstantinopol, z něj islámský Istanbul. Kombinace dravého kapitalismu a asijské rozmařilosti mu dodala pikantní a opojnou chuť. Jedna věc však bije do očí: jsou tu samí chlapi.

Ano, tohle tvrzení bylo trochu přehnané. Ženy se v ulicích vyskytují, ale jsou pokud možno nenápadné. Hejna Turkyň spěchají ulicemi s hlavou mezi rameny a jsou-li osloveny cizincem, uhýbají očima. Mladé Istanbulanky však už podléhají západnímu stylu, oblékají se zhruba jako my, řídí auta, líčí se a jsou sebevědomé. Ty šedavé houfy žen jsou prý venkovanky z východu, které jejich muži vyvezli do velkého světa. Se soumrakem se z ulic vytratí.

Pohledem ukrást muže

Z literatury jsem měla představu, že sexy Turkyně musí mít alespoň metrák, srostlé obočí a rajcovní faldy na břiše. Mé první postřehy z Istanbulu tomu celkem odpovídaly. Jednou jsem nakoukla do nočního baru, kde pod lesknoucími se zraky mužů probíhala produkce břišního tance. Plnoštíhlá huriska svůj tanec doprovází zpěvem. Hlas má jako Miroslav Moravec, mateřská hruď se svůdně pohupuje, bílé faldíky na břiše se vzrušivě natřásají…

Zdroj: Shutterstock.com

Později na venkově mám jeden večer příležitost zavést na tohle téma řeč s několika mladíky. Hoši se mi vysmáli, že jsem si asi spletla století. Jejich vkus odpovídal našim normám, za nejzajímavější část ženského těla však jednoznačně považovali oči.

Podotkla jsem něco ve smyslu: bodejť by ne, když celá staletí z ženy nic jiného neviděli. Nesouhlasili. V ženských očích je mnohem více erotiky, než nabízí pohled na ňadra. Muž, který umí v ženském pohledu číst – a to je historie donutila –, se o ženě během několika vteřin může dozvědět mnohem více než při striptýzu. Musela jsem uznat, že na tom něco je a začala jsem si všímat, jak se turecké ženy dívají.

Jednou při nějaké banální záležitosti jako je nákup chleba, se mladá Turkyně všímavě zahleděla na mého muže. Trvalo to dvě vteřiny, ale bylo to tak výmluvné, že mě rozbolelo břicho. V tom pohledu bylo úplně všechno – dráždivost i odevzdání, něha i vzdorovitá odtažitost, nepolapitelnost i splynutí.

Která je nejkrásnější? Zákaznice!

Istanbulský bazar má, jako ostatně všechny turistické atrakce, nasazenu očekávanou masku. Je mystický, kořeněný, chaotický. Na obchodnících je bohužel patrná jistá averze vůči lačným a uspěchaným turistům. Nedivím se jim ale. Stačí však poodejít kousek od hlavního proudu a ponořit se do chladivých křivolakých uliček. Šance, že zde potkáte nefalšovanou orientální atmosféru, je výrazně vyšší.

Neprodává se ve stáncích, ale v miniaturních obchůdcích. Zboží se povaluje po zemi a vy překračujete. Trošku se tu povykuje, i smlouvání ovšem obsahuje určitou noblesu. Turecký obchodník má svoji hrdost, nepodbízí se humpoláckým pokřikováním, a pokusíte-li se s ním handrkovat, ztratí zájem. Odmítání se v Turecku vyjadřuje záklonem hlavy, prudký nesouhlas doprovází mlasknutí a vystrčená dlaň. Hlavní promenáda istanbulského bazaru je kolem Vánoc plná širokých slovanských zadků, naditých tašek, odmítavých dlaní a úsečného mlaskání.

Zdroj: Shutterstock.com

Mezi nejvyšší kastu patří prodavači perských koberců. Jejich metody na získání zákazníka jsou mnohem rafinovanější a zřejmě byly cizelovány na základě dokonalé znalosti ženské psychiky. Ačkoli se, pokud jde o mužské dvoření, již léta pohybuji za hranicemi zklidněné skepse, musím tureckým obchodníkům přiznat značnou obratnost. Nikdo primitivně nepohvizduje. Naopak. Sympatický Turek s knírem stojí ve dveřích a jako by na mně mohl oči nechat. Pokud jeho pohled zachytím, zahanbeně uhne očima. Chudinka nesmělá, pomyslím si polichoceně a věnuji mu úsměv. Celý se rozzáří a pak, překonávaje rozpaky, pronese plynnou angličtinou nezávazné pozvání na prohlídku koberců. No koneckonců, co mi to udělá?

Nakupování je slast

Turek se tváří tak okouzleně, že se bezděčně napřimuji a upravuji si účes. Říkám sobě i jemu, že jenom na chvilku! V příští vteřině sedím na měkkém, pohodlném koberci a než se naději, mám v ruce koflík se silným tureckým čajem. Horkým báječným a osvěžujícím. Ze skrytých reproduktorů hraje tichá orientální hudba a celý obchod je prosáklý opojnou vůní. Nezávazně hovoříme o počasí a obchodování, Turek se mi stále častěji dívá hluboko do očí. Nic nenabízí, nevnucuje nějaké nudné zboží. Zato velmi úspěšně útočí na moji ženskou marnivost. Začínám malátně věřit tomu, jaká jsem to vydařená krasavice. A poslední střízlivé signály z mozku odbývám zesláblým: „ale vždyť je to jedno...“

Zdroj: Shutterstock.com

Dokonce sama sebe kdesi v hlubokém podvědomí přistihuji při myšlence, že ty ztracené blonďaté manželky docela chápu. Dostáváme se do další fáze už docela rychle, potenciální obchodík se nepostřehnutelně změnil v milence. Pohladil mne po tváři tak něžně, že jsem okamžitě věděla, jak tohle skončí. Podala jsem mu svou ruku a nechala se odvést dozadu, do místnosti, kde skladují nevystavené koberce.

Tam přede mne rozložil nádherný, měkký a luxusní perský koberec, takovou krásu jsem jakživa neviděla. Začal mě něžně líbat na krku, odkud postupně přecházel níž, zatímco mě rukou hladil po stehnech a já si přála, aby tento okamžik nikdy neskončil. To, co jsme spolu na tom úžasném koberci zažili, vám popisovat nemohu, ale dovolenou v Istanbulu vřele doporučuji všem ženám, které si chtějí domů přivézt opravdu vzrušující zážitky.

Istanbul je dvakrát tak velký jako Praha, a ačkoli už není hlavním městem Turecka, jeho výjimečná pozice nebyla nikdy ohrožena. Obceně řečeno, vždycky je tam o deset stupňů tepleji než u nás. Jen si dejte pozor, abyste se do města nevrhly střemhlav a ve spěchu tak nepropásly nějaký ten extra příjemný zážitek. Naopak nebudete-li chvátat, zjistíte, že vám město Istanbul rádo otevře svou přívětivou náruč.

Publikováno: 13. 6. 2017 12:04 Nahlásit obsah
Témata: Svět Instanbul Muži

Chyba :(

Omlouváme se, ale někde se stala chyba. Prosím počkejte a zkuste stránku načíst znovu.