Bhútán: Penisy, kam se podíváš

Bhútán: Penisy, kam se podíváš Zdroj: VH

Malé bhútánské království rozlohou odpovídá zhruba polovině České republiky a dodnes je považováno za poslední šangri-la, tedy místo s tradičními hodnotami nezkažené západním světem. To z něj činí naprostý cestovatelský ráj. Země hřmícího draka však nabízí ještě jednu specialitu v podobě velkých či malých penisů nacházejících se na každém kroku.

Několika desítkám tisíců návštěvníků, kteří ročně království sevřené mezi vysokými himálajskými štíty navštíví, se zdá nepředstavitelné vidět mužská přirození bez ostychu vyobrazená na zdech domů, visící z krovů, jako „torpéda“ trčící zpod střech či zcela prakticky jako stropní svítidlo.

Proč je zrovna penis, nebo jak jej sami Bhútánci nazývají, „magický blesk moudrosti“, tak oblíbeným výjevem? Vše má již tradiční základ. V 15. století se na scéně objevil tibetský mnich Drukpa Künley s posláním šíření buddhismu, čehož se ujal naprosto originálním způsobem – hodně pil, zpíval a miloval se se ženami. Nutno dodat, že díky svému „magickému blesku moudrosti“ dosahoval úctyhodných výsledků. Falus je zkrátka v Bhútánu všemocný. Kromě plodnosti a štěstí zařídí i dobrou úrodu a ochrání před zlými duchy, kteří by se mu snad pokusili postavit.

Dodnes se na území Bhútánu nachází klášter zasvěcený přímo onomu mnichovi Chimi Lakhang. V klášteře je dodnes uchován dřevěný falus, odkazující na legendární rozměry a vlastnosti penisu mnicha Drukpy. Bezdětné ženy sem chodí ve víře, že jim mnich dopomůže ke zmíněnému štěstí a odnášejí si požehnání. Matky sem pak novorozence nosí, aby mohli být pojmenováni a všichni do jednoho se pak pyšní jménem kláštera, Chimi. I nám místní mnich oděný do rudého roucha žehná. Když se obří „magický blesk moudrosti“ dotkne našich čel, nic zvláštního necítíme, ale kdo ví, penis Drukpy Kunleye je prý všehoschopný.

Galerie Bhútán Bhútán Prohlížet galerii

Publikováno: 8. 6. 2017 11:36 Nahlásit obsah