5 nejromantičtějších míst pro letní dovolenou

5 nejromantičtějších míst pro letní dovolenou

Pokud jste romantické povahy a rády byste zažily něco ze sladkých filmových scenerií, inspirací vám může být některé z 5 míst, které jsme pro vás vybrali. Rozbijte prasátko, sbalte kufry a splňte si svůj sen. Pokud se vám nic rozbíjet nechce, pojďte s námi alespoň snít. O romantice.

Cornwall – po stopách legend o králi Artušovi

Starobylá britská půda je opředena magickou atmosférou a dýchá tajemnými příběhy. Místo zrodu legend o králi Artušovi dostane všechny dobrodružně romantické duše, milovníky historie nebo severu s mírným klimatem.  Můžete se procházet po rozmanitém pobřeží, zaplavat si v průzračném moři, procházet se po civilizací nedotčených vesnicích – velmi oblíbené jsou zejména rybářské vesničky, nebo relaxovat na malých plážích.  Cornwall je obklopen tajemnými vřesovišti s nádechem starých časů, jenž skýtají romanticky tajemnou atmosféru. Upusťte uzdu své fantazii a vyražte za magickým dobrodružstvím!

Tour de Itálie

Itálie je prostoupena tolika romantickými místy, že by byla škoda opomenout například Řím na úkor Benátek. Co takhle udělat si italský road trip a zahrnout do něj jak na vodě postavené renesanční Benátky, s velkolepým koloseem a katolickou církví v zádech opředený Řím a zároveň se podívat do Verony, posvátného místa milenců Romea a Julie? Aby však celá dovolená nebyla jen procházkami po památkách, zajeďte si k pobřeží a okuste taky trochu odpočinkového mořského vzduchu a vody - po rozpálených benátských stavbách se bude hodit.

Ostrov Kauai

Havajský ostrov Kauai je to pravé pro všechny, kdož milují plážové scenerie připomínající ráj na zemi. Průzračně modré moře, obloha bez obláčků, žhavící slunce nebo palmy. Ostrov se také pyšní spoustou nádherných zahrad s květinami, které připomínají přesně ty z vašich představ o rajské zahradě.  Výlet k severnímu břehu ostrova je tím pravým pro romantiky – můžete si vychutnat neopakovatelný západ slunce nad zátokou Hanalei Bay. Ostrov je prostoupen vodopády a impozantními pobřežími, které stojí za to vidět – v tomto případě je nejlepší pronajmout si vrtulník nebo auto.

Buddhistické Thajsko

Další z destinací, kde nechybí nádherné moře i pláže, a tomu všemu posvátná atmosféra buddhistického náboženství. Thajsko nemá daleko k dokonalosti díky své tropické vegetaci, přátelské atmosféře svých občanů, výborné kuchyně i barevného a rozmanitého podmořského světa. Takže pokud byste rádi zakusili něco z kouzel Asie, thajská mozaika by měla být mezi prvními.

Galapágy

Tichý oceán je místem skrytých přírodních úkazů, mezi něž patří i vulkanický ostrov Galapágy. Nikde jinde na světě již nebudete mít možnost spatřit tolik živočišných druhů jako právě na tomto ostrůvku v kombinaci s panenskou přírodou. Nesmíme zásadně opomenout Zátoku černé želvy; izolované místo rozmnožování a odchovávání želv, které je chrání před predátory.  Na Galapágách uvidíte i tučňáky – dokonce takového, který se nevyskytuje nikde jinde na světě. Sečteno podtrženo – pro milovníky romantiky, exotiky a zvířat, jasná volba. 

A které je nejromantičtější místo podle vás, dámy?

Autor:
Publikováno: 2. 5. 2017 15:52 Nahlásit obsah

Chyba :(

Omlouváme se, ale někde se stala chyba. Prosím počkejte a zkuste stránku načíst znovu.