Kategorie Svět

Článek
Tato místa turismus téměř zničil - která to jsou?
Tato místa turismus téměř zničil - která to jsou? Díky dnešním prostředkům máme možnost cestovat takřka kamkoliv. Turismus je nejrychleji se rozvíjejícím byznysem na světě. Samozřejmě to nese spoustu výhod a bonusů. Bohužel všeho moc škodí a spousta světových památek je zničena právě kvůli bezohlednému chování turistů nebo díky jejich velkému množství ztrácí své kouzlo.
Článek
Neuvěříte, jak vypadala Dubaj ještě před pár lety
Neuvěříte, jak vypadala Dubaj ještě před pár lety Dubaj, kterou najdeme ve Spojených arabských emirátech, patří mezi nejbohatší města světa. A je to znát – nejvyšší budovy světa, umělé ostrovy, přepychové hotely a automaty na zlaté cihly. To vše tvoří luxusní obrázek města, které byste ovšem ještě před pár lety nepoznali. Podívejte se, jakou neuvěřitelnou proměnou si Dubaj prošla.
Článek
Bizarní zákony, aneb kde nemít pohlavní styk s dikobrazem
Bizarní zákony, aneb kde nemít pohlavní styk s dikobrazem Neuvěříte, jaké absurdní zákony, mají některé země. Po přečtení tohoto článku zjistíte, čeho se máte na dovolené vyvarovat a placení daní vám potom přijde jako naprosto normální záležitost.
Článek
Za tučňáky a lachtany na Novém Zélandu
Za tučňáky a lachtany na Novém Zélandu Na Novém Zélandu si přijdou na své nejen vyznavači krásných přírodních scenérií. Milovníkům divoké fauny se tu naskytne jedinečná příležitost pozorovat velmi zajímavá zvířata ve svém přirozeném prostředí.
Článek
Indie: Po himalájské železnici až do Dárdžílingu
Indie: Po himalájské železnici až do Dárdžílingu Dárdžíling na severovýchodě Indie je znám především jako Mekka čaje a sušené lístky, ze kterých se vyrábí světově proslulý lahodný nápoj, prý patří k suverénně nejdražším a nejkvalitnějším. Město postavené v kopcích na úpatí Himaláje proslulo i dalším unikátem. Úzkokolejnou tratí, které místní láskyplně přezdívají Toy Train, tedy vláček na hraní.
Článek
Srí Lanka: V nejposvátnějším chrámu
Srí Lanka: V nejposvátnějším chrámu Anurádhapura, jeden z vrcholů tzv. kulturního trojúhelníku, tedy skupiny starobylých měst nacházejících se ve střední části Srí Lanky, leží v nejsevernějším bodě této formace. Právě kvůli své poloze zůstává cizinci opomíjena. Přesto lze její památky pohodlně objet na kole během jednoho nebo dvou dnů.
(148) Načíst více