Kategorie Svět

Článek
Video: Zajímavá fakta o Africe
Video: Zajímavá fakta o Africe Afrika je třetím největším kontinentem a žije zde více než 1,2 miliardy obyvatel, tedy zhruba 16% celkové populace planety Země. Tato fakta asi jen tak někoho nepřekvapí. My vám přinášíme další zajímavosti, díky kterým se na Afriku budete dívat zcela novým pohledem.
Článek
Video: TOP 8 neuvěřitelných škol světa
Video: TOP 8 neuvěřitelných škol světa Vzdělávání je jednou z nejdůležitějších součástí lidského života. Každá země má jiné podmínky a možnosti, snad i proto můžeme ve světě narazit na netradiční školy, které bourají zaběhlé stereotypy. Podívejte se na video o školách, ve kterých se děti učí v jeskyních, na loďkách, nebo mají předměty jako alchymii a bylinkářství.
Článek
Chrám na počest egyptské královny Hatšepsut
Chrám na počest egyptské královny Hatšepsut Chrám královny Hatšepsut je jedním z výrazných světových architektonických děl. Možná ještě pozoruhodnější je ale žena, která ho dala postavit.
Článek
20 fotek z cest, které poměří vaše očekávání s realitou
20 fotek z cest, které poměří vaše očekávání s realitou Zvykli jsme si na Instagramu vídat inspirující obrázky z cest, ale ve skutečnosti nestačí ani sebedokonalejší filtry, aby zakryly neuspokojivou realitu cestování.
Článek
Nejkrásnější skrytá místa Austrálie
Nejkrásnější skrytá místa Austrálie Austrálie láká především jedinečnou rozmanitou přírodou. Cestovatelé z celého světa mohou prozkoumávat rozsáhlé národní parky, nádherné pláže, hory a ostrovy. Australský specialista Jamie vybral svých 6 nejoblíbenějších a zároveň nejkrásnějších míst, od skrytých vodopádů po neobvyklé přírodní útvary.
Článek
70 lidí ze 70 zemí imituje štěkání a mňoukání
70 lidí ze 70 zemí imituje štěkání a mňoukání Naši domácí mazlíčci vydávají stejné zvuky, ať žijí kdekoliv. Přesto lidé jejich štěkání a mňoukání imitují různě. Zajímá vás, jak říkají "haf" a "mňau" jinde ve světě?
Článek
TOP 10 nejkrásnějších jeskyní na světě
TOP 10 nejkrásnějších jeskyní na světě Na světě můžete vidět spoustu nádherných jeskyní. Některé jsou vyhledávaným cílem turistů, jiné zůstávají nepřístupny. Některé připomínají katedrály, nebo jsou plné obrovských krystalů, další připomínají hvězdnou oblohu. Jaké jsou ty nejkrásnější a nejzajímavější jeskyně na světě?
Článek
Video: TOP 7 nejluxusnějších hotelů světa
Video: TOP 7 nejluxusnějších hotelů světa Rádi si užíváte luxusu? Lákají vás přepych a krásná místa? V tom případě si vychutnejte naše video. Načerpejte u něj inspiraci a pokud chcete zažít něco jedinečného, vydejte se na některá z těchto míst.
(157) Načíst více