Kategorie Svět

Článek
Chrám na počest egyptské královny Hatšepsut
Chrám na počest egyptské královny Hatšepsut Chrám královny Hatšepsut je jedním z výrazných světových architektonických děl. Možná ještě pozoruhodnější je ale žena, která ho dala postavit.
Článek
20 fotek z cest, které poměří vaše očekávání s realitou
20 fotek z cest, které poměří vaše očekávání s realitou Zvykli jsme si na Instagramu vídat inspirující obrázky z cest, ale ve skutečnosti nestačí ani sebedokonalejší filtry, aby zakryly neuspokojivou realitu cestování.
Článek
Nejkrásnější skrytá místa Austrálie
Nejkrásnější skrytá místa Austrálie Austrálie láká především jedinečnou rozmanitou přírodou. Cestovatelé z celého světa mohou prozkoumávat rozsáhlé národní parky, nádherné pláže, hory a ostrovy. Australský specialista Jamie vybral svých 6 nejoblíbenějších a zároveň nejkrásnějších míst, od skrytých vodopádů po neobvyklé přírodní útvary.
Článek
70 lidí ze 70 zemí imituje štěkání a mňoukání
70 lidí ze 70 zemí imituje štěkání a mňoukání Naši domácí mazlíčci vydávají stejné zvuky, ať žijí kdekoliv. Přesto lidé jejich štěkání a mňoukání imitují různě. Zajímá vás, jak říkají "haf" a "mňau" jinde ve světě?
Článek
TOP 10 nejkrásnějších jeskyní na světě
TOP 10 nejkrásnějších jeskyní na světě Na světě můžete vidět spoustu nádherných jeskyní. Některé jsou vyhledávaným cílem turistů, jiné zůstávají nepřístupny. Některé připomínají katedrály, nebo jsou plné obrovských krystalů, další připomínají hvězdnou oblohu. Jaké jsou ty nejkrásnější a nejzajímavější jeskyně na světě?
Článek
Video: TOP 7 nejluxusnějších hotelů světa
Video: TOP 7 nejluxusnějších hotelů světa Rádi si užíváte luxusu? Lákají vás přepych a krásná místa? V tom případě si vychutnejte naše video. Načerpejte u něj inspiraci a pokud chcete zažít něco jedinečného, vydejte se na některá z těchto míst.
Článek
Tato místa turismus téměř zničil - která to jsou?
Tato místa turismus téměř zničil - která to jsou? Díky dnešním prostředkům máme možnost cestovat takřka kamkoliv. Turismus je nejrychleji se rozvíjejícím byznysem na světě. Samozřejmě to nese spoustu výhod a bonusů. Bohužel všeho moc škodí a spousta světových památek je zničena právě kvůli bezohlednému chování turistů nebo díky jejich velkému množství ztrácí své kouzlo.
(155) Načíst více