Kategorie Svět

Článek
Vánoční cukroví ve světě: Které najdete na sváteční tabuli v Anglii či na Filipínách?
Vánoční cukroví ve světě: Které najdete na sváteční tabuli v Anglii či na Filipínách? Dokážete si představit vánoční svátky bez cukroví? Tradiční vánoční cukroví se ovšem před Vánoci nepeče pouze v Česku. Také v ostatních koutech světa připravují na svátky nejrůznější cukrovinky. Na čem si pochutnávají třeba ve Francii, Velké Británii nebo na Filipínách?
Článek
Jak se slaví Halloween ve světě? Užijte si 31. říjen na Ďáblově mostě nebo na Drákulově hradě
Jak se slaví Halloween ve světě? Užijte si 31. říjen na Ďáblově mostě nebo na Drákulově hradě Halloween není vyloženě americkým svátkem. Zapomeňte na strašidelné kostýmy a vyřezávané dýně, tak jak je znáte z USA. 31. říjen, během kterého se Halloween slaví, můžete prožít mnohem strašidelněji. Jak se tedy slaví Halloween ve světě a která místa stojí rozhodně za návštěvu?
Článek
Na podzim do Dubaje
Na podzim do Dubaje Nebaví vás podzimní deštivé počasí a raději byste si dál užívali vysokých teplot a slunce, ideálně přímo u moře? Pak se vydejte do Dubaje. Za pouhých 6 hodin letu se dostanete do nejkosmopolitnějšího města světa, kde najdete vše - vysoké mrakodrapy, horké pláže, obří nákupní centra i trochu historie.
Článek
Pět dnů v bombajských slumech navždy změnilo jeho pohled na život
Pět dnů v bombajských slumech navždy změnilo jeho pohled na život Jacob Laukaitis už 4 roky cestuje po světě. Za tu dobu procestoval více jak 60 zemí. Jednou z nich je i Indie - místo, které mu díky silnému zážitku z místních slumů kompletně změnilo pohled na svět. Jacob sdílí svá cestovatelská dobrodružství na sociálních sítích, jeho příběh se tak dostává k lidem po celém světě. 
Článek
Život gejši: umění, pravidla a peníze
Život gejši: umění, pravidla a peníze Život gejši není nic jednoduchého. Váže se k němu spoustu povinností a pravidel, které je potřeba plnit každý den po celý život. Odměnou je ale volnost a obdiv mužů. Jak vypadá život žen, které se zasvětily jedné z nejstarších japonských tradic?
Článek
Jak se ve světě najíte za 500 Kč?
Jak se ve světě najíte za 500 Kč? Myslíte, že byste ve světě dokázali nakoupit pořádné jídlo za 500 Kč? Máme pro vás odpověď! Zatímco si v některých zemích můžete doslova hodovat, v jiných byste tolik jásat nemohli. Které země to jsou se dozvíte v naší galerii.
Článek
Deset nejoriginálnějších knihkupectví v Americe
Deset nejoriginálnějších knihkupectví v Americe Knihkupectví může vypadat různě a nacházet se může klidně i ve starém mlýně, jako je tomu u jednoho massachusettského obchůdku. Prohlédněte si ty nejoriginálnější prodejny knih, jejichž návštěvu byste při cestování po USA určitě neměli zmeškat, ať už knihám fandíte, nebo ne.
Článek
Nejkrásnější korálové útesy světa
Nejkrásnější korálové útesy světa Útesy lze vnímat jako podvodní města, kde korály tvoří komplexní a vícevrstvou krajinu obydlenou nespočtem tvorů. A stejně jako každé město na světě, i korály jsou jedinečné. Podívejte se na ty nejkrásnější.
Článek
Státy, které určují světovou kulturu
Státy, které určují světovou kulturu Světový vliv se často měří vojenskými, politickými nebo ekonomickými možnostmi daného státu, síla některých zemí ale tkví v jejich kultuře, jídle, módě nebo zábavě. Pojďme se podívat na země, které byly vyhodnoceny jako země určující kulturní trendy světa.
(166) Načíst více