Kategorie Sochy

Článek
7 Největších soch světa
7 Největších soch světa Obrovské sochy se stavěly od pradávna. Velká Sfinga, postavená dávnými Egypťany za Staré říše, je 20 metrů vysoká a stále jednou z největších světových soch. Za posledních 30 let však spatřilo světlo světa několik ještě vyšších a větších soch. Podívejte se s námi na největší sochy světa.
Článek
Barma: Jeskyně tisíce Buddhů
Barma: Jeskyně tisíce Buddhů V centrální části Myanmaru ukrývají okolní kopce jednu bizarní zajímavost. Je jí hluboký systém vzájemně propojených jeskyní, který čítá na 9 000 sošek Buddhů. A místní obyvatelé stále přinášejí nové.
Článek
Indie: Do nitra starověkých jeskyní v Adžantě
Indie: Do nitra starověkých jeskyní v Adžantě V ohbí indické říčky Vághóry se nachází chrámový komplex buddhistických jeskyní vytesaných do skal. Sevřeny úzkou soutěskou, upadly skalní příbytky v Adžantě na dlouhá staletí do zapomnění a objeveny byly čirou náhodou v roce 1819 Johnem Smithem z 28. madráské kavalerie, který při lovu na tygry mezi houštím zahlédl vrchol fasády jeskyně č. 10.
Článek
8 fascinujících soch, které jako by popíraly zákony fyziky
8 fascinujících soch, které jako by popíraly zákony fyziky Po celém světě můžeme narazit na nespočet soch, které jako by vypadly z jiného světa. Umění se nám od dob antického sochařství změnilo a i díky moderním technologiím vznikají tato pozoruhodná díla.
Článek
Umělec vytvořil dřevěné sochy obrů, které následně ukryl v dánské přírodě
Umělec vytvořil dřevěné sochy obrů, které následně ukryl v dánské přírodě Thomas Dambo je dánský umělec, který se zaměřuje na práci s recyklovanými materiály. Mezi jeho poslední díla patří 6 úchvatných soch obrů, které ukryl do přírody kolem svého rodného města – Kodaně.