Kategorie Slovensko

Článek
Na orloj nemusíte jenom do Prahy: Kromě Olomouce jej najdete i ve Staré Bystrici na Slovensku
Na orloj nemusíte jenom do Prahy: Kromě Olomouce jej najdete i ve Staré Bystrici na Slovensku Jednou z nejobdivovanějších památek Prahy je středověký orloj, který se nachází na věži Staroměstské radnice. Tyto astronomické hodiny jsou k vidění i v centru Olomouce, kde byly přebudovány do stylu socialistického realismu. Nejmladšího sourozence těchto orlojů najdete ve slovenské Staré Bystrici, kam si určitě udělejte cestu.
Článek
Objevte vinné poklady Evropy
Objevte vinné poklady Evropy Vinařství má v Evropě bohatou historii. A to nejen v zemích, které vás při slově "víno" napadnou jako první. Je mnoho míst, kde se vyrábí kvalitní víno. Pojďme se podívat na ta méně známá, která si rozhodně zaslouží více pozornosti.
Článek
Zakletá Evropa
Zakletá Evropa Každá evropská země přetéká tajemnem. Stačí vědět, kam se dívat. Vítejte na strašidelné straně Evropy, domovu strašných duchů, zakletých událostí a tajemných zážitků. Vstup povolen pouze těm nejodvážnějším duším. Zhasněte světla, schovejte se pod přikrývky a odvažte se seznámit se s některými z nejděsivějších a nejtajemnějších míst Evropy.
Článek
Zamilovaný pár chce dokázat, že doma může být všude na světě. Stačí jim, když jsou spolu!
Zamilovaný pár chce dokázat, že doma může být všude na světě. Stačí jim, když jsou spolu! Mladý pár ze Slovenska se rozhodl vytvořit poněkud neobvyklou sérii fotografií. Cestují po různých městech Evropy a fotografují se v jakémsi improvizovaném domácím prostředí. Cílem jejich projektu je dokázat, že nezáleží na tom, kde bydlíte, pokud máte s partnerem jeden druhého.
Článek
Bojnice: Za nejkrásnějším zámkem Slovenska
Bojnice: Za nejkrásnějším zámkem Slovenska Za jedním z nejpůvabnějších zámků, v jehož stavbě můžeme vypozorovat silný francouzký vliv, nemusíme až do země galského kohouta. Stačí popojet asi 80 kilometrů za hraniční přechod Starý Hrozenkov a už z dálky nás vítá…